Przydatne linki

Strona, na której będę umieszczał przydatne linki (wraz z krótkim opisem) do stron, które w moim odczuciu mogą okazać się dla Was przydatne. Niektóre z nich mogą oferować płatny software lub materiały edukacyjne, jednakże chciałbym już na początku zaznaczyć, że nie odnoszę żadnych korzyści publikując tutaj odnośniki do tych stron. Jak już wspomniałem, są to po prostu strony godne uwagi i zachęcam Was do zapoznania się z ich treścią.

FORA

Futures.io – jest to według mnie najlepsze forum o tematyce tradingowej. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych wątków, jak chociażby dzienniki poszczególnych traderów, wiele godzin przeprowadzonych do tej pory webinarów, jak również rozbudowany dział z plikami do pobrania. Jedną z największych zalet tego forum jest podejście moderatorów do wypełniania swoich obowiązków. Pilnują oni tego, aby każdy użytkownik czuł się na tym forum komfortowo, kładąc szczególny nacisk na ochronę nowych członków. Informacje pojawiające się w poszczególnych wątkach są rzetelne i nie trafimy tutaj na naganiaczy oferujących kolejny cudowny wskaźnik lub szkolenie. Jedynym minusem jest fakt, że dostęp do niektórych sekcji forum jest płatny (konieczność wykupienia statusu Elite – jednorazowa opłata w wysokości 100 dolarów plus VAT). Polecam to forum każdemu.

KANAŁY YT

Futex – kanał YT jednej z lepszych firm prop tradingowych. Znajdziecie tutaj mnóstwo ciekawych nagrań przeznaczonych dla traderów o różnym stopniu zaawansowania.

Axia Futures – kolejny kanał firmy prop tradingowej. Mając na uwadze fakt, że jej to firma o krótszym staży niż Futex, ilość nagrań jest proporcjonalnie mniejsza. Jednak bez wątpienia znajdziecie tutaj sporo ciekawych filmów prezentujących różne schematy, które możemy zaobserwować w arkuszu zleceń.

Jigsaw Trading – Jigsaw Trading jest firmą, która w moim odczuciu dostarcza najlepszej jakości software dla traderów indywidualnych. Na ich kanale YouTube możecie znaleźć zarówno nagrania prezentujące funkcjonowanie poszczególnych narzędzi, jak również nagrania z przeprowadzonych do tej pory webinarów.

SOFWARE

Jigsaw Trading Tools – jedne z najlepszych, jeżeli nie najlepsze, narzędzia dla traderów indywidualnych. Jest to soft, z którego sam korzystam na co dzień i polecam go każdemu. Więcej informacji na temat poszczególnych narzędzi będzie pojawiało się systematycznie na moim blogu – możecie je szybko znaleźć klikając TEN link.

Fin-Alg – znajdziecie tutaj jedne z najbardziej popularnych narzędzi do analizy Market Profile. Polecam każdemu interesującemu się tym tematem.

NinjaTrader – jedna z najbardziej popularnych platform tradingowych. Dużą zaletą jest fakt, że jest ona dostępna w wersji bezpłatnej – jednakże wersja FREE nie oferuje nam możliwości składania zleceń bezpośrednio z poziomu tej platformy. Jest to platforma, z której sam też korzystam (w wersji bezpłatnej) i polecam ją każdemu, kto rozpoczyna swoją przygodę z tradingiem.

FILMY

Floored: Into the Pit – jeden z najlepszych filmów dokumentalnych prezentujących pracę tradera. Polecam zapoznanie się z nim każdemu, kto wiąże z tradingiem swoją przyszłość.

Bulls and Bears #1 #2 #3 – kolejny ciekawy film dokumentalny.

Quants – The Alchemists of Wall Street – pierwsza część trylogii dokumentalnej przedstawiającej funkcjonowanie algorytmów tradingowych. W tej części przedstawiona jest rola Quantów.

Money & Speed: Inside the Black Box – kolejny film dokumentalny. Tym razem jednak tematem jest jeden z najbardziej znanych flash crashy w historii.

The Wall Street Code – HFT and algos – dokument opowiadający historię jednego z najbardziej uzdolnionych programistów, zatrudnianych do pisania algorytmów tradingowych. Jest to trzecia część trylogii dokumentalnej opublikowanej przez vpro documentary.

Wykład Charlie’go D – wykład jednej z legend CBOT. Każdy, bez wyjątku, powinien zapoznać się z tym materiałem.

POZOSTAŁE

Investimonials – strona, na której znajdziecie recenzje min. narzędzi i platform przeznaczonych do tradingu. Jeżeli macie wątpliwości odnośnie funkcjonowania jakiegokolwiek programu, tutaj na pewno znajdziecie odpowiedzi na Wasze pytania.

No BS Day Trading – znajdziecie tutaj bardzo dobre materiały edukacyjne, pozwalające na zapoznanie z tajnikami czytania order flow. Kursy są niestety płatne, jednak są one warte swoich pieniędzy. Dodatkowo znajdziecie na tej stronie sporo materiałów dostępnych za darmo.

Topstep Trader – jest to unikalny system, który umożliwia każdemu dorobienie się kapitału niezbędnego do efektywnego tradingu. Przejście dwuetapowego systemu kwalifikacyjnego gwarantuje nam otrzymanie środków pod zarządzenie. Warto jest poświęcić odrobinę czasu do zapoznania się z ofertą tej firmy.

Wywiady z Paulem Rotterem – wywiad z jednym z najwybitniejszych traderów w historii. Warto jest poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie się z tym, co The Flipper przekazał nam w tym wywiadzie.