Przed sesją

29 stycznia

Za nami ciekawa sesja na amerykańskim indeksie S&P. Jak z pewnością część z Was pamięta, pisałem wczoraj o dość interesującej obserwacji na płaszczyźnie skumulowanej delty. Widać bowiem było klarowne oznaki pasywnego budowania pozycji. Oczywiście, ciężko było jednoznacznie wskazać czy mieliśmy do czynienia z akumulacją longów, czy też może zamykaniem pozycji krótkich. Wczorajsza sesja rzuciła nieco więcej światła na prawdopodobną odpowiedź na wyżej postawione pytanie. Przejęcie kontroli przez długą stronę rynku, może sugerować przejście z pasywnej, do bardziej bezpośredniej formy budowania pozycji. Co sugerowałoby nam pierwszy ze wspomnianych wyżej scenariuszy. Pytanie zatem brzmi, czy będziemy dziś świadkami kontynuacji?

CLH20

CLH20

Jednak zanim omówimy bieżącą sytuację na ES, przyjrzymy się temu, co aktualnie mówi nam wykres ropy naftowej. Tutaj również możemy mówić o dość istotnej sesji. Po pierwsze, brak było chętnych do dolewania benzyny pod dalsze spadki. Po drugie, nie byliśmy w stanie utrzymać się na stałe poniżej strefy zlokalizowanej w okolicy 53,50. Sesja nocna przyniosła nam kolejne wybicie powyżej zaznaczonej na powyższym wykresie strefy popytowej. Aktualnie znajdujemy się kilka/kilkanaście centów poniżej niezwykle istotnej strefy podażowej. Skuteczne wyjście nad strefę 54,03/54,15 sprawi, że na nowo zawitamy w strefie równowagi interwałów rocznego oraz kwartalnego. W takim wypadku, otworzy nam się droga w kierunku górnych ograniczeń tychże stref – 59,14 oraz 60,98. Zdaję sobie sprawę, że jest to dość odległa perspektywa, jednakże warto jest mieć to na względzie. Nie może więc dziwić fakt, że to właśnie na tej strefie skupiał będę dzisiaj swoją uwagę.

ESH20

ESH20

Wracając do aktualnej sytuacji na ES. To na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, to reakcja ceny w okolicy 3243. Jak już zdążyłem wspomnieć w niedzielnym nagraniu, był to jeden z głównych targetów w przypadku zejścia poniżej 3315. Jak pamiętamy, scenariusz ten zrealizował się dość szybko. Aktualnie mamy do czynienia z reakcją na górne ograniczenie kilkudniowej strefy równowagi, która tworzona była na początku tego roku. Co więcej, w tych rejonach przebiega aktualne dolne ograniczenie dla tygodniowej i miesięcznej (a co za tym idzie również na wyższych interwałach) strefy równowagi. Tak zdecydowana reakcja na tę strefę pokazuje, że byki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Aktualnie głównym targetem jest strefa zlokalizowana w okolicy 3310,50. Wyjście nad strefę 3310,50/3312,00 ponownie otworzy nam drzwi do przetestowania aktualnego ATH.

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Dodatkowo, zapraszam do zapoznania się z cotygodniowymi nagraniami, w których analizuję aktualną sytuację z nieco szerszej perspektywy. Znajdziecie je na moim kanale na YouTube. Poniżej zamieszczam nagranie, w którym omawiałem aktualną sytuację przed obecnym tygodniem:

Leave a Reply