Przed sesją

19 lutego

Za nami ciekawa sesja. Zarówno jeżeli chodzi o handel na ES, jak i wydarzenia na czarnym złocie. Wygląda na to, że scenariusz, o którym mówiłem w niedziele, może zostać zrealizowany jeszcze w tym tygodniu. W trakcie wczorajszej sesji niedźwiedzie nie były w stanie sprowadzić ceny w okolice dolnego ograniczenia kwartalnej strefy równowagi. W takim wypadku, nasz wzrok powinien być skierowany w kierunku 53,77. Czy uda nam się osiągnąć tę granicę jeszcze w trakcie dzisiejszej sesji?

CLJ20

CLJ20

Kontynuując temat ropy naftowej. W końcu otrzymaliśmy wczoraj sesję, o sporym zasięgu. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z pierwszymi sygnałami, wskazującymi na wyrwanie się z lutowego letargu. Jednak nie to jest najistotniejsze, jeżeli chodzi o wczorajszą sesję. Przede wszystkim zwrócił bym uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, i co istotniejsze, utrzymaliśmy się w objęciach kwartalnej strefy równowagi. Po drugie, ponownie wyszliśmy nad górne ograniczenie miesięcznej strefy równowagi (51,89). W takim wypadku, mamy względną spójność jeżeli chodzi o potencjalny kierunek na najbliższą sesję (najbliższe dni). Oczywiście, możemy do tego dodać kolejną reakcję ceny z okolic miesięcznego poziomu VWAP (jak na złość, po tym, co mówiłem w niedzielnym nagraniu). Jednak z mojej perspektywy dużo ważniejsze są dwa przytoczone wcześniej czynniki. Aktualnie należałoby spoglądać w kierunku 53,77, jako potencjalnego targetu dla pozycji długich.

ESH20

ESH20

W przypadku ES sytuacja nie uległa znaczącej zmianie. Najistotniejszą rzeczą, na którą należałoby obecnie zwracać uwagę, to położenie ceny względem górnego ograniczenia miesięcznej strefy równowagi. Aktualnie poziom ten znajduje się na 3376,00. Bliska odległość górnego ograniczenia na interwale tygodniowym (3377,50), dodatkowo wzmacnia znaczenie tej strefy. Wyjście nad ten obszar powinno być klarownym sygnałem do kontynuacji wzrostów. Jak widzimy na powyższym wykresie, nie tak daleko znajduje się również aktualny ATH, dlatego też możemy spodziewać się sporych trudności z wyjściem nad wskazaną strefę podażową. Analizując sytuację od strony stref popytowych, dużo większą wagę przykładałbym do tej znajdującej się w okolicy górnego ograniczenia kwartalnej strefy równowagi (3339,50). Jak już niejednokrotnie wspominałem, jest to jedno z ważniejszych miejsc, jeżeli chodzi o sytuację na ES.

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Dodatkowo, zapraszam do zapoznania się z cotygodniowymi nagraniami, w których analizuję aktualną sytuację z nieco szerszej perspektywy. Znajdziecie je na moim kanale na YouTube. Poniżej zamieszczam nagranie, w którym omawiałem aktualną sytuację przed obecnym tygodniem:

Leave a Reply