Przygotowanie do sesji

Przebudzenie

Po kilkumiesięcznej przerwie, przyszedł czas na reaktywację – przygotowanie do sesji wraca na bloga! Tym razem jednak, w odmienionej formie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zdecydowałem się przejść do publikowania krótkich nagrań. W ten sposób uda mi się zaoszczędzić sporo czasu, który do tej pory poświęcałem na tworzenie nowych wpisów. Wraz z odświeżonym formatem, przyszły również pewne zmiany w kontekście tego, co staram się analizować przed każdą sesją. Odszedłem już niemal całkowicie od wykresów świecowych. Chciałbym skupiać się w głównej mierze na narzędziach ułatwiających mi analizę z perspektywy aukcyjnej teorii rynku. Czyli tak na prawdę analiza wolumenu oraz market profile. Czego jeszcze możecie spodziewać się po moich przygotowaniach?

Przygotowanie do sesji

Przede wszystkim, będę w nich wskazywał na kluczowe poziomy, na których według mnie możemy spodziewać się reakcji. Chciałbym jednak zaznaczyć, że są to tylko i wyłącznie potencjalne poziomy, które możemy wykorzystać do zajmowania pozycji. Bez odpowiedniego potwierdzenia ze strony arkusza oraz taśmy, nie porywałbym się tutaj na zajmowanie pozycji na ślepo. Tak jak wspomniałem, nie są to żadne magiczne poziomy, których nikt inny nie widzi. Są to tylko i wyłącznie poziomy wyznaczane w oparciu o podstawową analizę market profile oraz wolumenu. Z tego też powodu, chciałbym uniknąć komentarzu zarzucających mi brak trafności moich analiz. Koniec końców, nawet najlepsza analiza może wylądować w koszu, w sytuacji gdy na rynku dojdzie do gwałtownej zmiany nastawienia. Dlatego też, kluczem jest uważna obserwacja aktualnych wydarzeń. Przytaczane poziomy są tylko i wyłącznie wskazówkami, to jak będą one rozgrywane zależeć będzie od szeregu innych czynników.

Pierwsze nagranie

Poniżej znajdziecie video z inauguracyjnym nagraniem. Zdaje sobie sprawę z faktu, że jeszcze sporo pracy przede mną, zanim uda mi się osiągnąć odpowiedni kształt nowych przygotowań. Moje doświadczenie w nagrywaniu filmów na YouTube jest zerowe, dlatego też będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie. Nowe nagrania powinny być publikowane codziennie na moim kanale na YT, w okolicach godziny 14. W każdym razie, zawsze starał się będę publikować je przed godziną 15 (początek sesji na ropie).

To tyle, jeżeli chodzi o dzisiejsze wprowadzenie. Jeżeli jakieś terminy lub zwroty będą dla Was niejasne, to w pierwszej kolejności zapraszam do tego wpisu.

Leave a Reply