Konferencje

Konferencja Giełdowych Cyników

Dziś krótko, lecz rzeczowo. Jest mi miło poinformować, że na początku września, będę miał przyjemność poprowadzić jeden z wykładów na konferencji organizowanej przez Giełdowych Cyników. Jeżeli ktoś z Was nie zna tej grupy, to w pierwszej kolejności odsyłam do bloga prowadzonego przez jej założyciela – Chrisa Abramowicza. Z pewnością znajdziecie tam ogrom przydatnej wiedzy. Sama konferencja będzie miała miejsce w drugi weekend września, tj. w sobotę i niedzielę 7 i 8 września. Miejscem spotkania będzie Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie. Będzie to konferencja płata – wejściówka na dwa dni wynosi 100 zł. To tyle, jeżeli chodzi o podstawowe informacje na temat wspomnianej konferencji. W dalszej części dzisiejszego wpisu, postaram się przybliżyć odrobinę więcej szczegółów.

Konferencja Giełdowych Cyników w skrócie

Obecnie nie jest jeszcze dostępny szczegółowy plan całej konferencji, uwzględniający godziny poszczególnych wykładów. To co jest jednak pewne, to fakt, że nie zabraknie fachowej wiedzy. Poniższa grafika rzuca nieco więcej światła na to, jakie tematy poruszane będą podczas tej dwudniowej konferencji:

Konferencja - ulotka

Mój wykład przewidziany jest na niedzielę, na godzinę 16. Będzie to prawdopodobnie ostatni wykład na konferencji. Niestety, pech chciał, że w ten weekend przebywał będę poza Warszawą, przez co pojawię się dopiero na swojej prezentacji. Mimo wszystko, mam jednak nadzieję, że będzie sporo czasu na to, aby wymienić się poglądami na temat rynku, bezpośrednio po konferencji.

W kwestii tematu mojej prezentacji. Aktualnie posiada on dość luźną formę w postaci: „Podstawy wolumenu i Footprinta”. Jakiś czas temu wprowadziłem to narzędzie do swojej codziennej rynkowej analizy. Biorąc pod uwagę czas jaki spędziłem korzystając z FP, z całą pewnością nie mogę uznawać się za eksperta w tej dziedzinie. Chciałbym jednak przedstawić Wam podstawowe założenia, jak również wskazać największe różnice pomiędzy tym rodzajem wykresu, a popularnymi świecami japońskimi. Całość będzie opierała się w dużej mierze na roli jaką odgrywa wolumen w codziennym handlu. Dlatego też, starał się będę przekazać jak najwięcej przydatnych informacji, które będzie można odnieść do ogólnego kontekstu rynku. Footprint posłuży głównie za narzędzie obrazujące omawiane przeze mnie założenia. W trakcie prezentacji postaram się też rozprawić z forexowymi mitami na temat takich zagadnień jak chociażby wsparcia i opory.

To, co powinno być dla wszystkich istotne, to fakt, że wykłady nie będą nagrywane. Dlatego też, jeżeli chcielibyście skorzystać z wiedzy prelegentów, jedynym wyjściem będzie pofatygowanie się do Reduty. Więcej informacji znajdziecie również na stronie wydarzenia. Do zobaczenia we wrześniu! 🙂

1 thought on “Konferencja Giełdowych Cyników

Leave a Reply