Nagrania

Kolejne nagranie dla TJS

Miło mi poinformować, że już jutro o godzinie 11 będzie miał miejsce 156 TJS Live, którego będę gościem. Dzisiejszym wpisem chciałbym przybliżyć Wam zagadnienia, które poruszę w trakcie jutrzejszego nagrania. Oczywiście nie będę się zagłębiał w szczegóły. Uznałem jednak, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzedniego nagrania, tak i tym razem podzielę się ogólnym zarysem mojej prezentacji. Jak z pewnością większość z Was pamięta, w trakcie pierwszego nagrania, przedstawiłem swój punkt widzenia na niektóre aspekty związane z tradingiem. Tym razem, chciałbym powiedzieć odrobinę więcej na temat tego, w jaki sposób podchodzę do codziennego handlu. O tym jak wygląda plan jutrzejszej prezentacji, dowiecie się z dalszej części wpisu.

156 TJS Live

Tym razem temat mojej prezentacji brzmiał będzie: Aukcyjna teoria rynku w oparciu o market profile. W mojej opinii zdecydowanie zbyt rzadko poruszone są tematy różnego rodzaju teorii opisujących funkcjonowanie rynków. Większość z nas słyszała bowiem o czymś takim jak Teoria rynku efektywnego. Wyznawcy analizy technicznej jak mantrę powtarzają stwierdzenie, że historia lubi się powtarzać. To co jednak zaskakuje mnie najbardziej, to fakt, że praktycznie nikt nie porusza aspektów związanych z aukcyjną teorią rynku. Owszem, na niektórych nagraniach Rafał Zaorski wspominał o giełdzie samochodowej, odnosząc się do irracjonalnego podejścia większości do inwestowania/spekulacji. Wciąż jednak to zdecydowanie za mało. W mojej opinii aukcyjna teoria rynku jest tą, która znajduje się najbliżej prawdy. Oczywiście, rynki są na tyle skomplikowane, że ciężko jest opisać je za pomocą jednej teorii. Chciałbym jednak pokazać Wam o ile łatwiej jest analizować codzienne wydarzenia, patrząc na nie z perspektywy aukcyjnej teorii rynku.

Dodatkowo omówię narzędzia, z których sam korzystam, dzięki którym możliwe jest odpowiednie zastosowanie zasad wspomnianej wyżej teorii. Co prawda, niedawno nagrałem krótki materiał, w którym omówiłem narzędzie wykorzystywane w trakcie przygotowania do sesji. Tym razem chciałbym jednak podejść do tematu z nieco innej strony. W trakcie prezentacji omówię podstawowe informacje związane z market profile. Pokażę w jaki sposób możemy go wykorzystywać przygotowując się do sesji. Przedstawię kilka praktycznych przykładów. Tak, aby każdy kto zdecyduje się jutro poświęcić godzinę na moją prezentację, otrzymał solidną bazę pod dalszy rozwój w tym temacie.

Ogólny plan prezentacji

  1. Kilka słów o mnie oraz temacie prezentacji
  2. Aukcyjna teoria rynku – odrobinę informacji teoretycznych
  3. Market profile – podstawowe informacje i założenia
  4. Praktyczne zastosowanie market profile
  5. Analiza market profile na przykładzie ropy

Tak to w skrócie będzie jutro wyglądało. Mam nadzieję, że tym razem prezentacja nie rozrośnie się do takich rozmiarów, jak miało to miejsce w lutym. Całość będzie można śledzić na żywo na kanale TJS, jak również odpalając poniższe nagranie. Pamiętajcie o sesji pytań i odpowiedzi, która będzie miała miejsce po zakończeniu mojego monologu.

3 thoughts on “Kolejne nagranie dla TJS

  1. Jak zawsze z sensem i w przystępny sposób. Szkoda, że prawdopodobnie 80% odbiorców nie skorzysta z tych konceptów ponieważ nie ma dostępu do informacji o wolumenie w świecie „wirtualnych” rynków OTC. Życie to sztuka wyboru! 😉

    1. Sporo osób się odzywa do mnie po tych nagraniach z zamiarem przejścia na rynek regulowany. Więc jest jakieś światełko w tunelu. To, co mnie jednak martwi, to trochę roszczeniowe podejście niektórych osób, którym wydaje się, że wszystko powinno być im podane na tacy. A przecież tutaj nie ma drogi na skróty. Zdecydowaną większość przydanych umiejętności trzeba w sobie wypracować poprzez wytrwałe zgłębianie danego tematu. Szkoda, że tak mało osób zdaje sobie z tego sprawę. Co w mojej opinii jest obecnie wodą na młyn dla wszystkich grup sprzedających sygnały. Już nawet prostej analizy się ludziom nie chce robić.

Leave a Reply