Przed sesją

8 października

Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła nam w końcu upragnione wyłamanie z wąskiego zasięgu konsolidacji. W prawdzie impuls na wybiciu nie był aż tak dynamiczny, jak można się było tego spodziewać. Jednakże z całą pewnością można było zauważyć spore ożywienie. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Z czysto technicznego punktu widzenia, mamy tutaj do czynienia z tzw. formacją podwójnego szczytu. Czysto teoretycznie, możemy się zatem spodziewać kontynuacji spadków zapoczątkowanych de facto w ubiegłą środę. Patrząc na obecną sytuację z tej perspektywy, kluczowe wydają się być okolice wrześniowych minimów (2870). Nie bez znaczenia wydaje się być tutaj fakt, że właśnie w tych rejonach doszło w piątek do odbicia. Widać było, że poziomy te podziałały motywująco na rynkowych byków. Możemy mieć tutaj do czynienia z klasyczną strefą popytową. Przełamanie, pojawiającego się w tych rejonach, oporu długiej strony rynku, powinno otworzyć nam autostradę na południe.

To tyle, jeżeli chodzi o teorię. Z praktycznego punktu widzenia, w dalszym ciągu musimy na bieżąco obserwować rynkowe wydarzenia. Nawet jeżeli wszystkie znaki na niebie (wykresie) wskazywałyby na kontynuację spadków, błędne zarządzanie ryzykiem pozycji, może okazać się opłakane w skutkach. Nawet niewielki ruch w przeciwną stronę, może okazać się zabójczym w skutkach dla przelewarowanych pozycji. Pamiętajmy zatem, aby w dalszym ciągu brać pod uwagę obiektywne obserwacje, tak aby nie dać się wywieźć na ruchach korekcyjnych.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 8 października

Market profile również zdaje nam się sugerować, że ruch spadkowy nie został jeszcze zakończony. Przede wszystkim zwróciłbym tutaj uwagę na fakt, że mamy tutaj do czynienia z systematycznym przesuwaniem obszaru dystrybucji w dół. Co więcej, poziom VAL dla sesji piątkowej zlokalizowany jest dość blisko LOD. Jakby tego było mało, sam LOD zbudowany jest w oparciu o dwa TPO, czyli mamy tutaj do czynienia z tzw. bad low. Z tego też powodu, wydaje mi się, że będziemy mieli jeszcze do czynienia z próbami pogłębienia piątkowych minimów. Kiedy to nastąpi? Tego oczywiście nie wiem. Wiem natomiast, że kluczowa będzie tutaj ewentualna reakcja ceny na takowe próby.

Ważnym obszarem mogą być również piątkowe single printy (2895,50/2898,00). W prawdzie został on już domknięty w trakcie sesji azjatyckiej, jednak… jak już zdążyłem zauważyć, miało to miejsce w trakcie sesji nocnej. W takim wypadku należałoby poczekać na potwierdzenie takiego ruchu w trakcie kasowego. Pamiętajmy jednak, że mamy obecnie do czynienia z ONH zbudowanym w oparciu IB. Z tego podwody wydaje mi się, że będzie nam dzisiaj trudno o takie potwierdzenie. W czwartek mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją (ONH w oparciu o IB), co okazało się być dobrym drogowskazem dla dalszego przebiegu sesji.

Plan na dziś

  • próba rozgrywania sesji po krótkiej stronie arkusza – sygnały jakie napływają do nas z market profile, w dalszym ciągu zdają się wskazywać na spore prawdopodobieństwo dla kontynuacji spadków;
  • obserwacja reakcji ceny w przypadku ewentualnego zejścia w okolice piątkowych minimów (2873,25);
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje wyłącznie w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2873,25/2915,50
Close: 2895,00
Istotne poziomy: 2870,00; 2873,25; 2895,50/2898,00;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Wszystkich, dla których poruszane w dzisiejszym wpisie kwestie są nie do końca jasne i zrozumiałe, zapraszam do zapoznania się z wpisem przybliżającym podstawy korzystania z market profile.

2 thoughts on “8 października

Leave a Reply