Przed sesją

4 października

Balansowania w okolicach 2930 ciąg dalszy. W dalszym ciągu brak jest jakiegokolwiek kierunku. Co rusz testowane są te same poziomy. Wydaje się, że rynek zamarł obecnie w bezruchu. Obroty utrzymują się cały czas na podobnym poziomie. Każdy dzień jest bliźniaczo podobny do poprzedniego. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Wczoraj po raz kolejny mieliśmy do czynienia z nieśmiałym atakiem na aktualny ATH. Po raz kolejny jednak, doszło do szybkiego zanegowania poziomów znajdujących się powyżej 2936. Jak widzimy, bariera, która wyznaczona została po ogłoszeniu decyzji FOMC ma wyjątkowo silny wpływ na obecne wydarzenia. Cena niejednokrotnie dociera w te rejony, tylko po to aby co do ticka odbić się właśnie od tego poziomu. Z jednej strony pozwala nam to na stosunkowo bezpieczne rozgrywanie tego poziomu. Z drugiej jednak strony sprawia, że już dawno nie mieliśmy do czynienia z dynamicznymi impulsami, które przyciągnęłyby uwagę większej rzeszy uczestników rynku. Wczoraj po raz kolejny podaż ujawniła się w okolicach 2940. Czego efekty obserwować możemy również w trakcie trwania dzisiejszej sesji. W takim wypadku, poziomem, na który warto będzie dzisiaj zwrócić uwagę, będą okolice 2907,00. Są to minima z ostatniego tygodnia września.

Na koniec chciałbym przypomnieć o jednej niezwykle istotnej rzeczy. Im dłużej pozostawać będziemy w objęciach konsolidacji, tym dynamiczniejszy impuls na wybiciu. Warto jest mieć to na uwadze oraz odpowiednio dostosować ryzyko dla każdej pozycji.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 4 października

Analizując market profile, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na budowę wczorajszego HOD. Jak widzimy, poziom ten został ustanowiony praktycznie tuż po otwarciu sesji za oceanem. W dalszej kolejności doszło do szybkiego zanegowania nowych poziomów, po którym przeszliśmy w fazę budowy bazy pod krótkoterminowy impuls. Efekty takiego obrotu sprawy również widoczne są na powyższym wykresie. Impuls spadkowy, który wyhamował dopiero w okolicach wtorkowego POC. Dzisiejsza sesja nocna przynosi nam kontynuację wspomnianego impulsu. Kilka czynników zdaje się nam sugerować, że niedźwiedzie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Po pierwsze, aktualny ONH zbudowany w oparciu o IB wskazuje nam na siłę dzisiejszych spadków. Po drugie, ONL zbudowany w oparciu o dwa TPO. Wreszcie po trzecie, nisko osadzony poziom VAL. Wszystko to zdaje nam się sugerować, że niedźwiedzie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Warto będzie wziąć to pod uwagę decydując się dzisiaj na zajęcie pozycji.

Plan na dziś

  • po raz kolejny dobry pomysłem będzie wykorzystanie podwyższonej zmienności na otwarciu;
  • próba rozgrywania sesji po krótkiej stronie arkusza – sygnały jakie napływają do nas z market profile, zdają się wskazywać na spore prawdopodobieństwo dla kontynuacji spadków;
  • obserwacja reakcji ceny w przypadku ewentualnego zejścia w okolice minimów z zeszłego tygodnia (2907);
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje wyłącznie w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2924,75/2944,75
Close: 2926,50
Istotne poziomy: 2907,50; 2916,50; 2919,00/2921,25; 2930,75/2933,00; 2936,00; 2936,75/2940,50;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Wszystkich, dla których poruszane w dzisiejszym wpisie kwestie są nie do końca jasne i zrozumiałe, zapraszam do zapoznania się z wpisem przybliżającym podstawy korzystania z market profile.

Leave a Reply