Przed sesją

3 października

Wczorajsza sesja, pomimo faktu, że zakończyliśmy ją w punkcie wyjścia, bez wątpienia miała ciekawszy przebieg niż jej poprzedniczki. Zdecydowana większość poziomów, na które zwracałem uwagę, okazała się być trafną. Jak zatem widzimy, tym razem fusy okazały się być pomocne. Wciąż jednak nie zmienia to faktu, że znajdujemy się niemalże w tym samym miejscu co wczoraj. W tym samym miejscu, co na początku tygodnia. Obecnego, jak również ubiegłego. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Musicie mi dzisiaj wybaczyć, ale ciężko będzie napisać cokolwiek nowego ponad to, o czym pisałem już wczoraj:

Wygląda na to, że powoli zaczyna nam krystalizować się nowy obszar konsolidacyjny. (…) Wydaje mi się, że z perspektywy czysto technicznej w dalszym ciągu powinniśmy zwrócić uwagę na dwa obszary. Po pierwsze, minima z ubiegłego tygodnia (okolice 2907). Po drugie, poziomy zlokalizowane powyżej minimów sesji z 21 września (2932). W tym niezwykle wąskim obszarze zawiera się bowiem zdecydowana większość pozycji, jakie zawierane były na przestrzeni ostatnich kilku dni. W takim wypadku, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być gra pod obicia w okolicach tych rejonów. Oczywiście odradzam zajmowanie pozycji na ślepo. Nasze założenia muszą mieć zawsze potwierdzenie w obserwacja poczynionych w oparciu o arkusz oraz taśmę.

Powyższe założenia w dalszym ciągu wydają się pozostawać w grze. Pamiętajmy jednak, że im dłużej pozostawać będziemy w objęciach konsolidacji, tym dynamiczniejszy impuls na wybiciu. Warto jest mieć to na uwadze oraz odpowiednio dostosować ryzyko dla każdej pozycji.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 3 października

Market profile również nie będzie nazbyt przydatnym. Wczorajszy bad high (2936,00) został już naprawiony w trakcie sesji europejskiej. Swoją drogą, warto jest tutaj zwrócić uwagę na fakt, jak często poziom ten przytaczany był przy okazji ostatnich przygotowań do sesji. Bez wątpienia, jest to jeden z tych poziomów, które przyciągają obecnie uwagę uczestników rynku. Jeżeli chodzi o potencjał do kontynuacji zapoczątkowanego w trakcie Globexu impulsu wzrostowego, to przede wszystkim zwróciłbym uwagę na poziom 2940,50. Pisałem już o nim w poniedziałkowym przygotowaniu do sesji. Jest to VPOC sesji z 21 września, który dodatkowo pokrywa się z poziomem VAH sesji poniedziałkowej. Warto będzie zatem obserwować, czy i tym razem podaż ujawni się w tych okolicach.

Po południowej stronie mamy niewielki obszar single printów (2930,25/2930,50), którego umiejscowienie nie powinno nikogo dziwić. Warto będzie zwrócić uwagę, czy rynek będzie dążył do jego domknięcia oraz sposób reakcji ceny w przypadku ewentualnego zejścia w te rejony.

Plan na dziś

  • po raz kolejny dobry pomysłem będzie wykorzystanie podwyższonej zmienności na otwarciu;
  • obserwacja reakcji ceny w okolicach 2930,00 oraz 2940,50 – poziomy te mogą okazać się dobrymi miejscami do zajmowania pozycji;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje wyłącznie w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2917,50/2936,00
Close: 2930,00
Istotne poziomy: 2916,50; 2919,00/2921,25; 2930,75/2933,00; 2936,00; 2936,75/2940,50;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Wszystkich, dla których poruszane w dzisiejszym wpisie kwestie są nie do końca jasne i zrozumiałe, zapraszam do zapoznania się z wpisem przybliżającym podstawy korzystania z market profile.

Leave a Reply