Przed sesją

3 maja

Plan na wczorajszą sesję zakładał w dużej mierze wykorzystanie wieczornej decyzji FED. Zgodnie z oczekiwaniami, amerykańskie stopy procentowe utrzymane zostały na niezmienionym poziomie. Standardowo już, wspomniana publikacja rozruszała wczorajszy handel. To co powinno być dla nas istotne to fakt, że nakreślony przed sesją plan sprawdził się w 100%. Wróżenie z fusów tym razem okazało się być skuteczne 😉 Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Pomimo dość znaczącej reakcji na wczorajszą publikację, cena w dużej mierze utrzymana została wąskim zasięgu obszaru konsolidacji, o którym pisałem we wczorajszym przygotowaniu. Z tego powodu, próżno jest szukać nowych informacji na powyższym wykresie. W dalszym ciągu w grze pozostaje obszar konsolidacyjny pomiędzy 2630, a 2675. Obecnie nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na moment, w którym nastąpi wyłamanie. Oczywiście w międzyczasie możemy rozgrywać odbicia od wskazanych wyżej potencjalnych poziomów wsparcia i oporu. Pamiętajmy jednak, że im dłużej pozostajemy w zasięgu konsolidacyjnym, tym większy potencjał ewentualnego wybicia. Co za tym idzie, nasze stopy mogą wchodzić ze znacznym poślizgiem. Jeżeli już zdecydujemy się na grę pod odbicia, warto będzie stopniowo budować pozycję, kontrolując w ten sposób ryzyko naszych transakcji.

Dość zaskakującym wydaje się być fakt, że obroty utrzymały się wczoraj na poziomie zbliżonym do tych z początku tygodnia. Po pierwsze ze względu na fakt, że handel odbywał się wówczas bez zaangażowania znacznej części traderów ze Starego Kontynentu. Po drugie, ze względu na wspominaną już wcześniej, wieczorną publikację. Spodziewałem się dużo większego zaangażowania inwestorów w ostatnich godzinach handlu. Piszę o tym ze względu na fakt, że tak długo, jak długo obroty utrzymywać się będą na nieco niższym poziomie, nie możemy liczyć na wyłamanie się ze scenariusza konsolidacyjnego. Warto będzie zatem uważnie obserwować wolumen jaki pojawiał się będzie na taśmie.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 3 maja

Profil wczorajszej sesji idealnie podsumowuje wczorajsze wydarzenia. Oczekiwanie na wieczorną publikację skutkowało utworzeniem obszaru dystrybucji, którego ograniczenia wyznaczyć możemy na poziomach 2642,25 (VAL) oraz 2656,50 (VAH). Co więcej obszar ten został utrzymany, nawet pomimo dynamicznego impulsu z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich godzinach handlu. Jak widzimy, znajdujemy tutaj potwierdzenie dla tego, o czym zdążyłem już wspomnieć we wcześniejszym akapicie. Obroty, jakie towarzyszyły wczorajszym spadkom nie wydają się być znaczące. Z tego też powodu, nie przywiązywałbym do nich zbyt dużej wagi.

Aktualnie handel dla sesji nocnej rozgrywany jest w okolicach wczorajszych minimów. Po raz kolejny bad high zdaje się nam sugerować, że dalecy jesteśmy od ustanowienia poziomu HOD dla dzisiejszej sesji. Standardowo już zwróciłbym uwagę na obszar single printów (2634,00/2636,50). We wczorajszym przygotowaniu pisałem również o potencjalnym obszarze wsparcia:

Po południowej stronie zwróciłbym przede wszystkim uwagę na rejon pomiędzy 2630,50 oraz 2633,00. Obszar ten pokrywa się z wspomnianym wyżej dolnym ograniczeniem dla formującego się trendu bocznego. Z tego też powodu, możemy mieć tutaj do czynienia z potencjalnym obszarem popytowym.

Z uwagi na fakt, że znajdujemy się obecnie po przeciwnej stronie wskazanego obszaru, zwróciłbym dzisiaj uwagę na reakcję ceny w przypadku prób powrotu ponad wskazane wyżej poziomy. Kluczowym wydaje się być również rejon pomiędzy wtorkowym i wczorajszym LOD (odpowiednio 2623,25 oraz 2624,25). Zejście poniżej tych poziomów może przynieść nam dynamiczną kontynuację.

Plan na dziś

  • dzisiejszą sesję rozgrywał będę w dużej mierze o poziomy kreowane intraday;
  • handel rozgrywany jest obecnie w dość wąskim zasięgu. Gra pod obicia ma sens tylko i wyłącznie w przypadku odpowiedniej kontroli ryzyka ponoszonego przy każdej pozycji;
  • pamiętajmy, aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2624,25/2658,50
Close – 2627,50
Istotne poziomy: 2607,50/2612,25; 2623,24/2624,25; 2630,50/2633,00; 2669,25/2669,75; 2675,00;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

1 thought on “3 maja

Leave a Reply