Przed sesją

27 września

Zgodnie z oczekiwaniami, wczorajsza sesja miała dwa oblicza. To przed wieczorną konferencją oraz to, z którym musieliśmy się zmagać po godzinie 20. Wszystko rozegrane zostało również w niemal książkowy sposób. Aż dziw bierze, że proste metody pozostają w dalszym ciągu tak skuteczne. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Z czysto technicznego punktu widzenia, znaleźliśmy się po raz kolejny poniżej szczytów z sierpnia. Jak zatem widzimy, szybkie zanegowanie nowego ATH z jakim mieliśmy do czynienia w piątek, znalazło swoje przełożenie na pogłębienie ruchu korekcyjnego. W tym momencie powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na dwa obszary. Okolice minimów z września (2870) oraz wspomnianych wcześniej szczytów z sierpnia (2922). Aktualnie ponownie znaleźliśmy się w fazie wyczekiwania, tym razem na otwarcie sesji za oceanem. Handel w trakcie Globexu odbywa się jak na razie w dość wąskim zasięgu. Pierwsze odpowiedzi na stawiane dzisiaj pytania, zaczną z pewnością pojawiać się po godzinie 15:30.

Wracając jeszcze na chwilę, do przytoczonego we wstępnie książkowego rozegrania danych. Frycowe zapłacili tutaj wszyscy Ci, którzy nie zamknęli swoich pozycji przed ich publikacją. Wycinka wszystkich shortów spozycjonowanych przed godziną 20, po której przyszedł główny impuls. Wbrew pozorom, do przeprowadzenia takiej akcji, wcale nie jest potrzebny duży kapitał. Wystarczy bowiem rzucić okiem na arkusz, żeby zdać sobie sprawę jak niedużym kosztem można przewalić na SL obie strony rynku. Dlatego tak ważne jest zamykanie wszystkich pozycji przed kluczowymi danymi makro. O tym kiedy to zrobić, poinformuje nas zawsze arkusz, który wysycha na kilka minut przed każdą istotną publikacją. Warto jest mieć to zawsze na uwadze.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 27 września

Z perspektywy market profile kluczowym wydaje się fakt, że wczorajsze spadki wyhamowały w okolicach przytoczonego we wtorek obszaru (2912,00/1912,75). Myślę, że może to być jeden z kluczowych rejonów przed dzisiejszą sesją. Kontynuacja wczorajszych spadków powinna przyciągnąć na rynek większą rzeszę spekulantów. Wydaje się bowiem, że linia najmniejszego oporu skierowana jest obecnie w dół. Pomimo faktu, że mamy za sobą dość dynamiczny spadek z ostatnich godzin wczorajszego handlu. Aby na nowo móc myśleć o powrocie do wzrostów, w pierwszej kolejności domknięty powinien zostać wczorajszy obszar single printów. Kluczowym w tym kontekście będzie poziom 2920,00.

Plan na dziś

  • uwaga na otwarcie dzisiejszej sesji – podobnie jak wczoraj, możemy mieć tutaj do czynienia z próbą wycięcia stop losssów, przed obraniem kierunku na dzisiejszą sesję;
  • obserwacja reakcji ceny w okolicach 2912,00/1912,75;
  • każde oznaki słabości impulsu wzrostowego w okolicach 2920 (akumulacja na ask, icebergi, wytracanie impetu), powinny być wykorzystywane do zajmowania krótkich pozycji;
  • próba podpięcia pod dynamiczne impulsy spadkowe w przypadku pogłębienia wczorajszych minimów;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2907,50/2936,00
Close: 2912,00
Istotne poziomy: 2912,00/1912,75; 2916,50; 2920,00;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Wszystkich, dla których poruszane w dzisiejszym wpisie kwestie są nie do końca jasne i zrozumiałe, zapraszam do zapoznania się z wpisem przybliżającym podstawy korzystania z market profile.

Leave a Reply