Przed sesją

27 czerwca

Wczorajsza sesja była pewnego rodzaju przeciwieństwem do wydarzeń poniedziałkowych. Niska zmienność, powrót do wakacyjnych obrotów – tak w skrócie można opisać wtorkowy handel. Wygląda więc na to, że po przecenie, z którą mieliśmy do czynienia na początku tygodnia, rynki przeszły w fazę powolnego poszukiwania nowego obszaru równowagi. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Patrząc na obecną sytuacje z perspektywy analizy technicznej widzimy, że de facto nie otrzymaliśmy wczoraj zbyt dużej liczby nowych informacji. Wygląda na to, że cena zadomowiła się w objęciach majowej konsolidacji. Po wzroście zaangażowania ze strony inwestorów, z którym mieliśmy do czynienia w poniedziałek, wczoraj ponownie nieznacznie udało nam się przekroczyć barierę miliona kontraktów. Z jednej strony taki obrót wydarzeń nie może nas dziwić, biorąc pod uwagę poniedziałkową przecenę. Z drugiej, możemy mieć do czynienia z pierwszymi oznakami powrotu do wakacyjnego charakteru rozgrywania sesji, z którym musieliśmy się zmagać na przestrzeni ostatnich kilku sesji.

Z technicznego punktu widzenia, powinniśmy obecnie zwrócić uwagę na dwa poziomy, o których pisałem już wczoraj. Chodzi oczywiście o poziomy ograniczające majową konsolidację: 2698,00 oraz 2745,00. Dodatkowo zwróciłbym uwagę na sygnały wskazujące na chęć kontynuacji przeceny zapoczątkowanej w poniedziałek. Warto będzie obserwować, czy popyt ponownie uaktywni się w okolicach wsparcia zlokalizowanego na wspomnianym wyżej poziomie 2698,00.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 27 czerwca

Biorąc pod uwagę fakt, że pozostajemy obecnie w objęciach majowej konsolidacji, warto byłoby zwrócić uwagę na kilka poziomów wyznaczonych w oparciu o market profile. Pierwszym z nich jest wczorajszy HOD (2735,25), który jak zbudowany jest w oparciu o dwa TPO, czy tworzy tzw. bad high. W prawdzie w ostatnim czasie rynek bardzo często pozostawiał tego rodzaju poziomy nietestowane, jednak zawsze warto jest mieć na względzie tego rodzaju niedoskonałości widoczne na powyższym wykresie.

Idąc wyżej, widzimy, że w dalszym ciągu nie udało nam się domknąć poniedziałkowego obszaru single printów. Jego górne ograniczenie znajduje się na poziomie 2739,00. Jest to oczywiście jeden z potencjalnych celów dla rynkowych byków na najbliższe sesje i warto jest mieć ten poziom na uwadze. Kolejnym może być również poniedziałkowy poziom POC (2745,25). Tutaj również możemy spodziewać się reakcji ze strony rynku, tym bardziej, że poziom ten pokrywa się z górnym ograniczeniem majowej konsolidacji.

Poza wspominanymi wyżej poziomami, warto będzie również zwrócić uwagę na standardowe poziomy kreowane intraday. Warto jest w tym miejscu zauważyć, że LOD dla sesji nocnej pokrywa się z wczorajszym poziomem POC (2723,25) i tutaj również możemy spodziewać się reakcji ze strony krótkoterminowych spekulantów. Kilka punktów niżej znajduje się również poniedziałkowy VPOC (2720,50), co wraz wczorajszym POC tworzy nam dość silną strefę popytową.

Plan na dziś

  • dziś w dalszym ciągu rozgrywał będę sesję w oparciu o poziomy kreowane intraday;
  • podobnie jak miało to miejsce wczoraj, w przypadku wystąpienia kolejnych dynamicznych impulsów, starał się będę jak najlepiej kontrolować ryzyko każdej pozycji;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2714,75/2735,25
Close – 2728,50
Istotne poziomy: 2720,50/2723,25; 2735,25; 2745,25;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

1 thought on “27 czerwca

Leave a Reply