Przed sesją

26 września

Za nami dość spokojna sesja, którą ciężko jest określić mianem ciekawej. Bez wątpienia swój udział w takim obrocie sprawy ma FED i zaplanowana na dzisiaj decyzja w sprawie stóp procentowych. Obroty ledwo przekroczyły wczoraj barierę miliona kontraktów. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Wydaje mi się, że musimy przygotować się dzisiaj na kolejny spokojny, żeby nie powiedzieć monotonny, dzień. Udało nam się wczoraj utrzymać powyżej szczytów z sierpnia. Nieśmiałe próby zejścia poniżej poniedziałkowych minimów, nie miały wczoraj szans na powodzenie. Wszystko to sprawia, że utknęliśmy obecnie w wąskim zasięgu pomiędzy minimami z piątku i poniedziałku. Co więcej, wszystko to odbywa się w objęciach sesji czwartkowej. Wydaje mi się, że tak długo, jak długo pozostawać będziemy w jej zasięgu, tak długo ciężko będzie o jakiekolwiek istotne ruchy na rynku.

Z całą pewnością nie spodziewałbym się znaczących ruchów przed zaplanowaną na dzisiejszy wieczór decyzją FEDu. Z tego też powodu, warto będzie wykorzystać podwyższoną zmienność jaka z reguły towarzyszy otwarciu sesji za oceanem. Później dość szybko możemy przejść w stan uśpienia i wyczekiwania na wieczorną konferencję.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 26 września

Tutaj również ciężko jest doszukiwać się nowych wskazówek ponad to, o czym pisałem wczoraj. Udało nam się wczoraj wybić ponad 2930,00 i domknąć lukę piątkowo-poniedziałkową, jednak nie starczyło sił na pociągnięcie tego ruchu wyżej. Bez wątpienia, FED ciąży obecnie inwestorom. To na co warto jest zwrócić uwagę to fakt, że obecny przestój wykorzystywany jest to wypełniania wolumenem ubogiego pod tym względem obszaru pomiędzy 2919,00, a 2924,25. Tak długo, jak długo pozostawać będziemy w jego objęciach, tak długo nie liczyłbym na dynamiczne ruchy. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak rozgrywanie wąskich zasięgów oraz kluczowych poziomów intraday.

Plan na dziś

  • podobnie jak wczoraj, rozgrywanie kluczowych poziomów intraday;
  • obserwacja reakcji ceny w 2919,00 oraz 2924,25;
  • warto będzie wykorzystać podwyższoną zmienność jaka z reguły towarzyszy nam na otwarciu sesji za oceanem. Istnieje ryzyko, że dość szybko przejdziemy dziś w stan uśpienia;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2918,25/2934,25
Close: 2921,25
Istotne poziomy: 2912,00/1912,75; 2916,50; 2919,00/2934,25;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Wszystkich, dla których poruszane w dzisiejszym wpisie kwestie są nie do końca jasne i zrozumiałe, zapraszam do zapoznania się z wpisem przybliżającym podstawy korzystania z market profile.

Leave a Reply