Przed sesją

25 września

Jednodniowe problemy techniczne zamieniły się w dwutygodniową przerwę w publikowaniu przygotowania do sesji. Szczęśliwe, nie straciłem wszystkich opublikowanych do tej pory wpisów, choć widmo takiego scenariusza zawitało na chwilę w kopicie WordPressa. Koniec końców, sytuację udało się opanować i dziś powracam do normalności wraz z kolejnym wpisem. Każdy kto uważnie obserwował ostatnie wydarzenia na rynku wie, że udało nam się w międzyczasie ustanowić nowy ATH, a większość uczestników rynku z nadziejami spogląda w stronę magicznej bariery 3000 punktów. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Dzisiejsze przygotowanie będzie miało raczej krótką treść i chciałbym skupić się w nim jedynie na najbardziej istotnych aspektach. Kilka wskazówek, bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły. Chciałbym, aby taka forma utrzymała się na dłużej, tak aby oszczędzić czas i Wam i sobie, skupiając się jedynie na tym co najistotniejsze. Mam nadzieje, że forma ta się przyjmie.

Z perspektywy analizy technicznej, istotne wydają się być dotychczasowe maksima, ustanowione pod koniec ubiegłego miesiąca. Wczoraj bykom udało się wybronić w tym rejonie, co powinno nam sugerować powrót do wzrostów. Nieco niepokojący wydaje się być jednak przebieg piątkowego handlu. Kontynuacja czwartkowego wybicia została dość szybko zgaszona. Kolejne dni powinny nam przynieść odpowiedź na pytanie: co dalej ? Zejście poniżej wczorajszych minimów (przy odpowiednim zaangażowaniu uczestników rynku) powinno przełożyć się na pogłębienie spadków i testy wrześniowych dołków. Kontynuacja odbicia, przy odpowiednim akompaniamencie obrotów, powinna na nowo rozpalić nadzieję inwestorów na osiągnięcie magicznej bariery 3000 punktów.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 25 września

Patrząc na obecną sytuację z perspektywy market profile, przede wszystkim warto jest zwrócić uwagą na budowę wczorajszego HOD. Jak widzimy, mamy tutaj do czynienia ze znacznym uskokiem w profilu na poziomie 2930,00. Poziom ten pokrywa się dodatkowo z dzisiejszym ONH (w chwili pisania przygotowania) oraz najwyższym punktem wczorajszego IB. Dodając do tego lukę na otwarciu poniedziałkowej sesji, otrzymujemy niezwykle istotny poziom z perspektywy kolejnych sesji.

Patrząc w kierunku południowej części wykresu, przede wszystkim zwróciłbym uwagę na nietestowane do tej pory poziomy POC. Mogą one odgrywać rolę chwilowych przystanków w przypadku pojawienia się dynamicznego impulsu spadkowego. Ciekawie z tej perspektywy wygląda wąski obszar zlokalizowany pomiędzy 2912,00 (VPOC z 18 września) oraz 2912,75 (POC z 19 września). Poziomy te pokrywają się dodatkowo z LOD sesji, na której doszło do wybicia ponad ówczesny ATH. Bez wątpienia obszar ten może przyciągnąć uwagę większego grona spekulantów.

Plan na dziś

  • przede wszystkim rozgrywanie kluczowych poziomów intraday;
  • obserwacja reakcji ceny w okolicach wczorajszych maksimów;
  • longi rozgrywał będę dopiero po domknięciu luki z początku tygodnia i tylko w oparciu o odpowiedni wolumen;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2917,75/2930,25
Close: 2925,50
Istotne poziomy: 2912,00/1912,75; 2916,50; 2930,00; 2932,25;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Wszystkich, dla których poruszane w dzisiejszym wpisie kwestie są nie do końca jasne i zrozumiałe, zapraszam do zapoznania się z wpisem przybliżającym podstawy korzystania z market profile.

2 thoughts on “25 września

Leave a Reply