Przed sesją

24 lipca

Plan na minioną sesję nie do końca się wczoraj sprawdził. Głównie ze względu na fakt, że ciężko było o rozgrywanie takich poziomów jak chociażby przytaczany ONL. Nie zmienia to jednak fakt, że pomimo dość spokojnego handlu, można było wczoraj wyłapać kilka ciekawych okazji. Dziś znajdujemy się już po przeciwnej stronie wąskiego zasięgu trwającej konsolidacji. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Nie potrzebowaliśmy dużo czasu, aby przetestować ograniczenia zasięgu konsolidacyjnego, zbudowanego w oparciu o zeszłotygodniowe ekstrema. Z technicznego punktu widzenia znajdujemy się obecnie w kluczowym momencie. Poziom oporu zlokalizowany w okolicach 2818 już niejednokrotnie powstrzymywał zapędy rynkowych byków. Kluczowe pytanie przed dzisiejszą sesją będzie zatem brzmieć: czy i tym razem będzie podobnie? Sesja nocna przyniosła nam wprawdzie lekkie wybicie ponad maksima z ubiegłego tygodnia. Jednak jak to zwykle w takich wypadkach bywa, nie przykładałbym zbyt dużej wagi do wybić, które miały miejsce w trakcie Globexu. Z tego też powodu, nasza uwaga powinna być skupiona na ten właśnie obszar. To tutaj powinniśmy otrzymać odpowiedź na pytanie, w którą stronę zmierzać będziemy dzisiaj w trakcie kasowego. Oczywiście odpowiedzi tej próżno będzie szukać na wykresie świecowym.

Jeżeli chodzi o zasięg dla potencjalnych ruchów. W przypadku utrzymania ceny poniżej wspomnianego poziomu oporu, spodziewać się można lekkiej przeceny i powrotu do poziomów zlokalizowanych poniżej 2800. Wybicie górą z całą pewnością na nowo rozpali nadzieje o powrocie w okolice aktualnego ATH (2889,00). W mojej opinii jednak, ciężko będzie zobaczyć w najbliższych dniach udany atak na aktualny szczyt hossy. Szczególnie biorąc pod uwagę panujące obecnie warunki do handlu.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 24 lipca

Plan na dzisiejszą sesję, nie będzie się w znacznym stopniu różnił od tego, o którym pisałem już wczoraj. Nawet pomimo faktu, że wczorajsze założenia nie do końca udało się wykorzystać w trakcie trwania sesji. Obecnie, trudno jest jednak pokusić się o precyzyjne scenariusze, które mogą być grane w trakcie kolejnych sesji. Głównie za sprawą, przytaczanego już niejednokrotnie, wakacyjnego klimatu, jaki możemy aktualnie obserwować.

Dziś skupiłbym się jednak na kilku poziomach wyznaczonych w oparciu o wczorajszy profil sesji. Jednym z nich jest wąski obszar single printów (2809,75/2810,25). Pokrywa się on z aktualnym LOD, który to dodatkowo zbudowany jest w oparciu o IB. Dodając do tego wczorajszy poziom VPOC zlokalizowany kilka punktów niżej (2807,75) otrzymujemy dość solidny, potencjalny poziom wsparcia na dzisiejszą sesję. W przypadku ewentualnego zejścia poniżej dolnego ograniczenia wspomnianego obszaru, kolejnym przystankiem może być dopiero wczorajszy POC, znajdujący się już pod barierą 2800 (2798,50).

Jednym z możliwych scenariuszy jest ten zakładający nieudaną próbę wybicia ponad 2818 w trakcie kasowego, po której nastąpi powolny zjazd w kierunku przytoczonych wyżej poziomów. W takim wypadku spodziewałbym się wypełniania wolumenem obszaru pomiędzy 2802 oraz 2807, zanim niedźwiedzie sprowadzą cenę poniżej okrągłej bariery 2800 punktów. Coś na wzór lustrzanego odbicia sesji wczorajszej.

Plan na dziś

  • obserwacja reakcji ceny w okolicach kluczowych poziomów intraday;
  • obszarem, na który zwróciłbym uwagę w pierwszej kolejności będzie ten zlokalizowany pomiędzy 2807,75, a 2810,25;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2792,50/2812,50
Close: 2811,25
Istotne poziomy: 2789,75; 2798,50; 2807,75/2810,25; 2818,25;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

1 thought on “24 lipca

Leave a Reply