Przed sesją

21 sierpnia

Powiedzieć, że wczorajsza sesja była monotonna i nie wniosła nic nowego, to jak powiedzieć, że Tyrion Lannister był niskim mężczyzną. Obroty po raz kolejny zakręciły się w okolicach żenująco niskich poziomów. Cena praktycznie stała w miejscu. Marazm ten jest kontynuowany również w trakcie trwania dzisiejszej sesji nocnej. Z tego też powodu, dzisiejsze przygotowanie do sesji będzie niezwykle krótkie w swojej treści.

Analiza techniczna


Z technicznego punktu widzenie nie możemy powiedzieć nic ponad to, o czym pisałem już wczoraj. Możliwe, że wprawne oko eksperta od analizy technicznej dojrzałoby jakieś nowe zależności, jednak moje zdolności magiczne stoją na wyjątkowo niskim poziomie. W dalszym ciągu znajdujemy się w okolicach górnego ograniczenia obszaru konsolidacji i w dalszym ciągu czekamy na sygnały wskazujące na jeden ze scenariuszy. Wczorajsze obroty zdają się nam sugerować odbicie i powrót w okolice okrągłej bariery 2800 punktów, jednak nie możemy przykładać do tego zbyt dużej wagi. Jeżeli dzisiejsza sesja przyniesie nam polepszenie na tej płaszczyźnie, to wybicie pozostanie jak najbardziej możliwe. Poza tym, obserwacja arkusza oraz taśmy.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 21 sierpnia

Tutaj również nie pokuszę się o nic odkrywczego. W dalszym ciągu w grze pozostają poziomy z wczorajszego przygotowania do sesji. Jedyną rzeczą, na którą zwróciłbym uwagę, to fakt, że już drugi raz utkwiliśmy na tych samych poziomach. Ostatnim razem, po dwóch monotonnych sesjach o wąskim zasięgu, doszło do dość dynamicznej (biorąc pod uwagę obecne standardy) korekty. Czy tym razem będzie podobnie? Nie porwę się odpowiadać na to pytanie. Kluczowe jest obserwowanie zaangażowania bo obu stronach rynkowej drabinki i wyciąganie na tej podstawie odpowiednich wniosków. Znaczenie ma zarówno intensywność napływania nowych zleceń, ich wielkość, to czy dochodzi do akumulacji i jak ewentualna akumulacja działa na wspomnianą wcześniej intensywność. Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzieli nam oczywiście arkusz oraz taśma. Nic ponad to. Plus oczywiście poziomy, które przytoczyłem wczoraj.

Plan na dziś

  • rozgrywanie sesji w oparciu o założenia z poniedziałkowego przygotowania. Wszystkie poziomy w dalszym ciągu pozostają obecnie w grze;
  • rozgrywanie sesji w oparciu o kluczowe poziomy intraday;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2850,25/2860,75
Close: 2857,25
Istotne poziomy: 2830,00; 2841,25; 2849,25/2850,00; 2856,25/2859,75;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply