Przed sesją

2 października

Za nami kolejna sesja wpisująca się w niezbyt przyjazny schemat ostatnich tygodni. Po raz kolejny przez zdecydowaną większość sesji musieliśmy zmagać się z wąskim zasięgiem ruchów. Pomimo faktu, że mamy już październik, trudno oprzeć się wrażeniu, że na rynkach wciąż panuje wakacyjny klimat. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Wygląda na to, że powoli zaczyna nam krystalizować się nowy obszar konsolidacyjny. Wczoraj po raz kolejny doszło do zanegowania impulsu wzrostowego. Bez wątpienia nie należy przechodzić obok tego obojętnie. Widać bowiem jak na dłoni, że byki mają obecnie spore problemy z przejęciem kontroli na rynku. Wydaje mi się, że z perspektywy czysto technicznej w dalszym ciągu powinniśmy zwrócić uwagę na dwa obszary. Po pierwsze, minima z ubiegłego tygodnia (okolice 2907). Po drugie, poziomy zlokalizowane powyżej minimów sesji z 21 września (2932). W tym niezwykle wąskim obszarze zawiera się bowiem zdecydowana większość pozycji, jakie zawierane były na przestrzeni ostatnich kilku dni. W takim wypadku, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być gra pod obicia w okolicach tych rejonów. Oczywiście odradzam zajmowanie pozycji na ślepo. Nasze założenia muszą mieć zawsze potwierdzenie w obserwacja poczynionych w oparciu o arkusz oraz taśmę.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 2 października

Jeżeli chodzi o market profile, to ciężko jest powiedzieć coś ponad to, o czym piszę już od jakiegoś czasu. W dalszym ciągu budujemy bazę pod kolejny impuls. Ilość pozycji, jaka została zawarta pomiędzy poziomem 2916,50 oraz okolicami 2930 powoduje, że ostatnią rzeczą jaką powinniśmy obecnie robić, to zajmowanie pozycji w tym przedziale. Z prostego powodu. Musimy się tutaj bowiem liczyć z niezwykle mozolnym pokonywaniem kolejnych poziomów. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest próba rozgrywania pozycji w okolicach wskazanych wyżej poziomów. Oczywiście, nie możemy również zapomnieć o obecnej strukturze ONH (2930,00), która zbudowana jest w oparciu o trzy TPO. Wszystko więc wskazuje na to, że będzie to jeden z ważniejszych poziomów przed dzisiejszą sesją.

Plan na dziś

  • po raz kolejny dobry pomysłem będzie wykorzystanie podwyższonej zmienności na otwarciu. Istnieje spore ryzyko, że później po raz kolejny będziemy musieli zmagać się z ospałymi ruchami;
  • obserwacja reakcji ceny w 2916,50 oraz 2930,00 – poziomy te mogą okazać się dobrymi miejscami do zajmowania pozycji;
  • pamiętajmy aby podejmować decyzje wyłącznie w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH: 2922,50/2942,00
Close: 2929,25
Istotne poziomy: 2916,50; 2919,00/2921,25; 2930,75/2933,00; 2936,00; 2936,75/2940,50;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją. Wszystkich, dla których poruszane w dzisiejszym wpisie kwestie są nie do końca jasne i zrozumiałe, zapraszam do zapoznania się z wpisem przybliżającym podstawy korzystania z market profile.

1 thought on “2 października

Leave a Reply