Przed sesją

15 lutego

Powoli zaczynami odrabiać straty z zeszłego tygodnia. W prawdzie płynność wciąż pozostawia sporo do życzenia, jednak możemy zauważyć znaczącą poprawę na tej płaszczyźnie. Obroty pozostają z kolei na przyzwoitym poziomie 2 milionów kontraktów. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowane do sesji: wykres z 15 lutego

Pomimo dość nerwowej reakcji na wczorajszy odczyt danych makro, rynek zdołał zamknąć się wczoraj na sporym plusie. Co więcej, udało nam się sforsować okrągłą barierę 2700 punktów. Fakt, że dość szybko powróciliśmy wczoraj do wzrostów po negatywnym odczycie, zdaje się wskazywać na rosnącą siłę rynkowych byków. W połączeniu z wybiciem ponad 2700, daje nam to dość mocny sygnał wskazujący na kontynuację wzrostów.

Jedyną rzeczą, która może wciąż stanąć bykom na przeszkodzie, jest zmienność. W dalszym ciągu możemy zaobserwować pojawiające się w trakcie sesji gwałtowne impulsy, zarówno wzrostowe, jak i spadkowe. Z pewnością nie są to idealne warunki do powrotu do trendu wzrostowego. Tak długo zatem, jak długo płynność (a co za tym idzie, również zmienność) będzie odbiegała od wyznaczonych standardów, zachowałabym szczególną ostrożność w kreśleniu scenariuszy pro-wzrostowych.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 15 lutego

Patrząc na obecną sytuację z perspektywy market profile, przede wszystkim zwróciłbym uwagę na obszary single printów. Jak widzimy, wczorajszy impuls wzrostowy spowodował pozostawienie za sobą dwóch takich rejonów. Pierwszy (niższy) zlokalizowany pomiędzy 2679,75, a 2681,25 oraz drugi pomiędzy 2684,25, a 2685,50. Obydwa obszary mogą dzisiaj przyciągnąć uwagę krótkoterminowych spekulantów.

Jak na razie sesja nocna przynosi nam kontynuację wczorajszego impulsu wzrostowego. Co ciekawe, mamy tutaj również do czynienia z silnym impulsem spowodowanym wybiciem ponad barierę 2700, po którym nastąpił okres stabilizacji. Obecnie mamy do czynienia z dystrybucją powyżej tego poziomu. Warto będzie zatem obserwować obszar pomiędzy wczorajszym HOD (2701,75), a wsparciem na poziomie 2700.

Plan na dziś

  • wciąż musimy zachowywać szczególną ostrożność oraz cierpliwie budować pozycje;
  • w przypadku powrotu zmienności – odpowiednie dostosowanie strategii oraz wielkości pozycji do panujących warunków (szerszy stop przy znaczącej redukcji klipa);
  • jeżeli płynności utrzymywana będzie na standardowych wielkościach, będzie można pokusić się o w miarę bezpieczne rozgrywanie wyznaczonych w oparciu o market profile poziomów;
  • pamiętajmy, aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2627,00 / 2701,75
Close – 2689,25
Istotne poziomy: 2679,75/2681,25; 2700,00/2701,75;
S1 (wsparcie) –
R1 (opór) –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply