Przed sesją

12 kwietnia

Inside day. Te dwa słowa w świecie tradngu mówią wiele. Szczęśliwie jednak, standardowy zasięg sesji w ostatnim czasie uległ znaczącemu rozszerzeniu. Dzięki temu, wczorajszy inside day, różnił się w sposób znaczący od tego, z czym musieliśmy mierzyć się w ubiegłym roku. Sam fakt, że nie udało nam się wybić poza ograniczenia poprzedniej sesji sprawia, że po raz kolejny w tym tygodniu znajdujemy się w punkcie wyjścia. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna


Analiza techniczna w dalszym ciągu wydaje się być mało użyteczna. Przynajmniej jeżeli chodzi o moje umiejętności czytania wykresów. Wciąż znajdujemy się w objęcia obszaru konsolidacyjnego, z którego bezskutecznie próbujemy się wydostać od przeszło dwóch tygodniu. W prawdzie zasięg wspomnianego obszaru jest dość znaczny (około 100 punktów), ciężko jest oprzeć się wrażeniu, że utknęliśmy niemalże w miejscu. To trochę jak z pogodą. Mamy temperaturę faktyczną (tutaj 100-punktowy zasięg) i odczuwalną. Ta odczuwalna w przypadku naszej konsolidacji to jakieś 10-15 punktów. Momentami ciężko jest zachować pełne skupienie. Nawet pomimo faktu, że z reguły kasowy przynosi nam kilka dynamicznych impulsów.

Wracając jednak do aspektów czysto technicznych. Patrząc na powyższy wykres nie pozostaje mi nic innego jak odesłać Was do wpisów poniedziałkowego oraz wtorkowego, w których nieco szerzej przyjrzałem się ówczesnej sytuacji z perspektywy analizy technicznej. Aktualna sytuacja nie różni się niczym szczególnym o tego, z czym mierzyliśmy się na początku tygodnia. Warto jest zatem odświeżyć w pamięci poziomy, na które zwracałem wówczas uwagę.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 12 kwietnia

Jak aktualna sytuacja wygląda z perspektywy market profile? Przede wszystkim zwróciłbym uwagę na fakt, że udało nam się wczoraj domknąć wtorkowy obszar single printów. Wsparcie, o którym pisałem we wczorajszym przygotowaniu okazało się być zatem mało skuteczne. Domknięcie wspomnianego obszaru single printów, miało jak na razie charakter jedynie symboliczny. Nie przełożyło się to na pogłębienie spadków. Patrząc na kształt profilów dwóch ostatnich sesji widzimy, że aktualnie zadomowiliśmy się w dość wąskim przedziale pomiędzy 2640,25 (VAL sesji wczorajszej) oraz 2660,00 (VAH wtorkowy). Dotychczasowy przebieg sesji nocnej potwierdza nam znaczenie tego obszaru. Próba zejścia poniżej dolnego ograniczenia przyniosła nam dynamiczne, 5-punkotwe odbicie, które to jest obecnie kontynuowane.

Jak do tej pory, profil dzisiejszej sesji wygląda na dość zbalansowany. Poziomy POC oraz VPOC znajdują się w niedalekiej odległości od siebie. Wygląda więc na to, że znajdujemy się w stanie wyczekiwania. Miejmy nadzieję, że jest to tylko i wyłącznie oczekiwanie na rozpoczęcie handlu za oceanem. Biorąc pod uwagę fakt, że znajdujemy się obecnie w objęcia 20-punktowego ograniczenia, warto jest się zastanowić nad potencjalnym zasięgiem w momencie wyłamania. W przypadku wybicia góra, wkroczymy w strefę podażową, z którą byki nie potrafią sobie poradzić od przeszło dwóch tygodni. W takim wypadku zwrócił bym szczególną uwagę na sygnały wskazujące na akumulację krótkich pozycji. Jeżeli takowa nie nastąpi, wzrosną szanse na powrót w okolice okrągłej bariery 2700 punktów.

Po przeciwnej stronie barykady mamy z kolei nietestowane poziomy LOD sesji poniedziałkowej oraz wtorkowej. Oba zbudowane są w oparciu o IB, co powinno działać na cenę jak magnes. Poniżej tych poziomów mamy obszar zbudowany w oparciu o POC (2585,25) oraz VPOC (2592,00) sesji z 3 marca. Poziomy te pokrywają się dodatkowo z dolnym ograniczeniem aktualnego obszaru konsolidacji.

Plan na dziś

  • dzisiaj, pomimo faktu, że wskazałem w dzisiejszym przygotowaniu kilka potencjalnych poziomów zainteresowania, kontynuował będę rozgrywanie sesji tylko i wyłącznie w oparciu o ruchy kreowane intraday;
  • wciąż niezwykle ważne jest odpowiednie dostosowanie wielkości pozycji oraz zleceń obronnych, do panujących warunków;
  • pamiętajmy, aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2626,00/2661,25
Close – 2642,50
Istotne poziomy: 2585,25/2592,00; 2607,50; 2640,25/2660,00; 2672,25;
S1 (wsparcie): –
R1 (opór): –

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply