Przed sesją

9 maja

Wczorajszy dzień nie przyniósł nam zbyt dużo odpowiedzi na postawione wcześniej pytania. Był to bez wątpienia ciężki dzień do zbierania ticków, jednak przed nami kolejna sesja. Jak to się zwykło mawiać: nowy dzień, nowe możliwości. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 9 maja

Wciąż znajdujemy się pod górnym ograniczeniem konsolidacji. Pomimo luki na otwarciu wczorajszej sesji, ruch ten nie był kontynuowany. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 8 maja

Powyższy wykres pokazuje nam, że przez cały wczorajszy dzień poszukiwaliśmy wskazówki, która pozwoliłaby na obranie krótkoterminowego kursu. Cały sesja zamknęła się w zasięgu niespełna 10 punktów, co więcej po początkowym zejściu poniżej poziomu otwarcia, nie udało się już później tego poziomu przebić. Jak widzimy wczorajsze ruchy intraday były 2-3 punktowe i brak w nich było jakiejkolwiek dynamiki.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 9 maja

Rzut oka na dzisiejszy profil wystarczy, aby stwierdzić, że rynek wciąż nie obrał jednoznacznego kierunku, handlując w granicach wczorajszego VA. Zasadnym wydaje się stwierdzenie, że im dłużej będziemy pozostawali w wykreowanym wczoraj zasięgu VA, tym większe prawdopodobieństwo kontynuacji tego trendu przez pozostałe dni tygodnia. Wciąż brak jest oznak zaangażowania ze strony uczestników rynku, co dobrze obrazują wczorajsze obroty.

Podsumowując, zapowiada się dzień bliźniaczo podobny do tego wczorajszego. Rynek wydaje się być w zawieszeniu oczekując na impuls, który pozwoli obrać jednoznaczny kierunek. Podobnie jak wczoraj, przed dzisiejszą sesją zasadne wydaje się brać pod uwagę trzy możliwe scenariusze:

  1. odbicie i kontynuacja w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji – w tym przypadku musimy zwrócić uwagę na wolumen towarzyszący takiemu ruchowi. Jeżeli nie będzie on znaczący, musimy liczyć się z tym, że jest to tylko krótkotrwała i płytka korekta;
  2. wybicie z konsolidacji i kontynuacja w kierunku nowych szczytów – w tym wypadku będziemy mogli zaobserwować silny ruch w górę, bez większych przystanków, przy sporych obrotach. Warto jest w takim scenariuszu poczekać na pojawiające się, krótkotrwałe korekty do zajęcia pozycji;
  3. fałszywe wybicie – gwałtowne wybicie powyżej górnego ograniczenia konsolidacji, po którym będziemy mogli zaobserwować akumulację i przejęcie pałeczki przez sprzedających.

Plan na dzisiaj:

  • poszukiwanie wskazówek, które udzielą nam odpowiedzi, który z powyższych scenariuszy będzie dzisiaj rozgrywany;
  • obserwacja reakcji kupujących i sprzedających w okolicach poziomu 2400;
  • próba wykorzystania wczorajszych ograniczeń VA do zajęcia pozycji (long w okolicach poziomu 2392,50 / short w okolicach 2397,25)

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2389,75 / 2403,75
Close – 2395,00
Wczorajsze VA – 2392,50 / 2397,25
S1 (wsparcie) – 2392,00
R1 (opór) – 2400,00

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply