Przed sesją

5 lipca

Przed nami sesja, która następuje po dniu wolnym od handlu. Z uwagi na ten fakt, przygotowanie do sesji sprowadzać się może do tego, o czym zdążyłem już napisać w poniedziałkowym przygotowaniu. Zarówno bowiem sesja poniedziałkowa, jak i wczorajsza, nie przyniosła nam nowych odpowiedzi i wskazówek (co jest całkowicie normalne mając na uwadze wczorajsze święto w Stanach). Wciąż aktualne pozostaje wszystko to, o czym pisałem w poniedziałkowym wpisie. Z tego powodu (podobnie jak miało to miejsce wcześniej) dziś zamieszczam jedynie krótką analizę w oparciu o market profile. Wszystkich zainteresowanych analizą w szerszej perspektywie zapraszam do przygotowania z 3 lipca.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile 5 lipca

Jak widzimy na powyższym screenie dzisiejsza dystrybucja z sesji nocnej rozgrywana jest w rejonach IB. Może to nam sugerować, że na rynku wciąż panują wakacyjne nastroje. Jest to oczywiście bezpośrednio powiązane z wczorajszym dniem wolnym od handlu, po którym inwestorzy o grubszych portfelach nie powrócili jeszcze do swoich biurek.

Sytuacja ta może utrzymywać się do otwarcia rynku kasowego (optymistyczny scenariusz). Jednakże wąski zasięg i niskie obroty mogą nam również towarzyszyć do końca tygodnia (nieco mniej optymistyczny scenariusz). W każdym razie, tak długo jak wolumen będzie pozostawał poza rynkiem, nie możemy liczyć na jakiekolwiek nowe wskazówki co do kierunku jaki zostanie obrany. Widzimy, że poziomy POC i VPOC z sesji piątkowej wciąż nie były testowane co może być zarówno sygnałem do longów, lub też (co bardziej prawdopodobne), że z testami tych poziomów będziemy mieli do czynienia dopiero gdy odpowiednie obroty powrócą na rynek. Dopiero wówczas uzyskamy informacje na temat tego, czy scenariusz konsolidacyjny jest dalej aktualny (w takim wypadku spodziewać się można powrotu w okolice 2443,00), czy też możemy liczyć na kolejne próby wyłamania się dołem.

Podsumowując, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na to, co przyniesie nam dzisiejsza sesja. Miejmy zatem nadzieję, że inwestorzy szybko powrócą do swojej codziennej pracy i wraz z otwarciem kasowego będziemy mogli zauważyć znaczący wzrost obrotów w porównaniu z dwoma poprzednimi dniami. W przeciwnym razie czekać nas będzie monotonna sesja, która nie wniesie nam nic nowego do ogólnego obrazu aktualne sytuacji.

Plan na dzisiaj:

  • obserwacja poziomu 2429,00, który zmotywował w piątek krótką stronę rynku do zdecydowanej reakcji oraz jest dzisiejszym HOD;
  • warto mieć na uwadze nietestowane piątkowe poziomy POC (2419,25) i VPOC (2420,25);
  • z uwagi na fakt, że znajdujemy się obecnie w okolicach dolnego ograniczenia konsolidacji, ogólne nastawienie powinno być pro-wzrostowe.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:

YL/YH – 2421,25 / 2431,25
Close – 2425,25
Istotny poziom: 2429,00
S1 (wsparcie) – 2415,50
R1 (opór) – 2451,50

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply