Przed sesją

5 czerwca

Ostatni dzień minionego tygodnia przyniósł nam nowe historyczne maksima. Wygląda na to, że ostatnie sesje przed rollowaniem kontraktów pozwolą na wywindowanie ceny wysoko ponad poziom 2400. Co więcej z każdym dniem, jesteśmy coraz bliżej kolejnej magicznej bariery: 2500 (słychać już nawet ciche szepty na jej temat). Czy dzisiejszy dzień będzie potwierdzeniem wysokich ambicji kupujących i jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 5 czerwca

Jak widzimy na powyższym wykresie, znajdujemy się obecnie w takim miejscu, że ciężko jest tak na prawdę wyznaczać zasięg aktualnego trendu. Jak już wcześniej wspomniałem, słychać co prawda ciche pomrukiwania na temat poziomu 2500. Wciąż jednak bliżej jest nam do innej okrągłej bariery zlokalizowanej na poziomie 2400. Wolumen do tej pory wspierał panujący obecnie trend, dlatego tym bardziej nie powinniśmy z nim walczyć i skupić się głównie na szukaniu dogodnych miejsc do zajmowania długich pozycji.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 2 czerwca

Obraz piątkowej sesji wydaje się być dość klarowny. Spore obroty, kontynuacja trendu i nowy historyczny szczyt. Test wspomnianego przeze mnie w piątek poziomu 2417,75 nie miał oczywiście miejsca, ale mogliśmy zauważyć ciekawą rzecz – spadki zapoczątkowane na otwarciu, zatrzymane zostały jeden tick powyżej obszaru single printów, o których również pisałem w piątek.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 5 czerwca

Patrząc na obecną sytuację z perspektywy market profile, widzimy, że sesja nocna nie przyniosła nam jak na razie zbyt dużo odpowiedzi, co do kierunku jaki zostanie obrany w dzisiejszym dniu. Ciekawym czynnikiem jest natomiast fakt, że cały zasięg overnight znajduje się w granicach VA sesji piątkowej, którego ograniczenia możemy wyznaczyć na poziomach: 2432,25 (low) oraz 2437,75 (high). Jeżeli nie uda nam się wyłamać powyżej tych granic, możemy spodziewać się sesji charakterystycznej dla wąskiej konsolidacji. W takim wypadku istotne będą poziomy VA, jakie kształtowały się będą na przestrzeni dzisiejszego dnia.

Podsumowując, wciąż znajdujemy się w okolicach historycznych szczytów. Dotychczasowy przebieg sesji nocnej, może wskazywać na lekka zadyszkę i może być zapowiedzią dnia o wąskim zasięgu, bez znaczących prób ustanowienia nowych szczytów. Ciężko jest jednak wyciągać jakiekolwiek wnioski z handlu overnight biorąc pod uwagę tak marne obroty, z jakimi mamy obecnie do czynienia. Koniec końców, za najbardziej zasadne można uznać poszukiwanie dogodnych miejsc do zajmowania długich pozycji, wykorzystując panujący obecnie silny trend wzrostowy.

Plan na dzisiaj:

  • biorąc pod uwagę wąski zasięg sesji nocnej oraz fakt, że nie wyszliśmy poza granice VA z piątku, przydane mogą okazać się strategie gry w wąskiej konsolidacji;
  • mając na względzie panujący trend, warto rozglądać się za wskazówkami do zajmowania długich pozycji;
  • dobrymi poziomami do zajmowania pozycji mogą być piątkowe ograniczenia VA;
  • trend is your friend.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2427,00 / 2439,75
Close – 2437,25
Istotne poziomy: 2432,25 / 2437,75
S1 (wsparcie) – 2417,75
R1 (opór) – 2439,75

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply