Przed sesją

4 grudnia

Przed nami interesujący tydzień, który to dodatkowo otwieramy luką wzrostową. Na horyzoncie widać już zarówno zbliżające się rollowanie kontraktów, jak również piątkowe Payrollsy. Co jednak ważniejsze, ostatnie sesje przyniosły nam prawdziwe eldorado na płaszczyźnie obrotów i zmienności. Jak w takim wypadku powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowane do sesji: wykres z 4 grudnia

Wbrew pozorom, powyższy wykres nie przedstawia aktualnej sytuacji Bitcoina, choć na pierwszy rzut oka można odnieść takie wrażenie. Mikołaj zdaje się nie mieć hamulców. W takiej sytuacji ciężko jest pokusić się o trafny scenariusz na najbliższe sesje, czego idealnym przykładem może być wspomniana wyżej kryptowaluta. Widzimy, że środowa formacja doji, była de facto zapowiedzią kontynuacji trendu, który wydaje się na dobre zagościł na prezentowanym wykresie. Paliwa do wzrostów dolała dzisiejsza luka na otwarciu sesji nocnej. Dokąd nas to zaprowadzi? Szczerze, nie wiem.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 4 grudnia

Gratulacje dla tych z Was, którzy mieli dość wytrwałości, aby przescrollować cały powyższy wykres. Jak widzimy, market profile również nie dostarcza nam dużej liczby przydatnych wskazówek. Oczywiście, warto będzie zwracać w dalszym ciągu uwagę na takie poziomy jak nietestowany VPOC czy POC. Pamiętajmy jednak, że z uwagi na tak dużą zmienność, z jaką mieliśmy do czynienia chociażby w piątek, możemy nie spotkać się ze standardową reakcją na wspomnianych poziomach. Zdecydowanie więcej uwagi należy zatem przeznaczyć na obserwację poziomów, jakie kreowane będą w trakcie sesji dzisiejszej i na bieżąco reagować na zaobserwowane zależności. Jednym ze scenariuszy na dzisiejszą sesję, mogą być próby domknięcia nocnej luki, zanim powrócimy do marszu (choć w tym przypadku, bardziej pasuje określenie sprintu) w kierunku północnym.

Jedną z rzeczy jaką warto jest wziąć pod uwagę, to dość spory zasięg dla dzisiejszego IB. Jak dobrze wiemy, ze statystycznego punktu widzenia, jest to z reguły zapowiedź dość monotonnej sesji rozgrywanej w wąskim zasięgu. Z pewnością warto jest mieć to na uwadze, aby nie dać się złapać na ewentualnych fałszywych wybiciach.

Plan na dziś

  • do dzisiejszej sesji podchodzę bez z góry określonego nastawienia;
  • wygląda na to, że będziemy dzisiaj zmuszeni (patrząc przez pryzmat statystyczny) do rozgrywania poziomów kreowanych intraday;
  • pierwsze minuty handlu mogą nam przynieść próby domknięcia luki, jaka utworzyła się na otwarciu Globexu. Jeżeli spotkają się one z wyraźną akumulacją pozycji na bidzie, będzie to klarowny sygnał do zajęcia długiej pozycji.
  • pamiętajmy, aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2605,00/ 2650,75
Close – 2642,75
Istotne poziomy: 2650,75; 2654,00; 2658,50; 2663,25
S1 (wsparcie) – 2610,00
R1 (opór) – 2663,25

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply