Przed sesją

3 lipca

Pomimo faktu, że mamy dzisiaj poniedziałek, tydzień (przynajmniej ten tradingowy) rozpocznie się najprawdopodobniej dopiero w środę. Oczywiście, handel kontraktami będzie dziś możliwy, jednakże z uwagi na fakt, że mamy jutro święto narodowe w Stanach, dzisiejszy obrót pozostawiał będzie sporo do życzenia. Warto jednak wykorzystać te kilka godzin handlu do urwania kolejnych ticków. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 3 lipca

Ogólny obraz rynku nie uległ przez ostatnie dni znaczącej zmianie. Wciąż znajdujemy się w trendzie bocznym, którego ograniczenia wydają się być nie do przebicia (poza nielicznymi próbami, które i tak kończyły się powrotem ponad wsparcie lub poniżej oporu). Po przetestowaniu dolnego ograniczenia możemy oczekiwać zmiany kierunku i marszu na północ. Dotychczasowy przebieg sesji nocnej zdaje się potwierdzać taki scenariusz.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 30 czerwca

Piątkowa sesja (która była zarazem ostatnią sesją miesiąca i kwartału) nie przyniosła nam zbyt wielu nowych wskazówek. Potwierdzony został jedynie scenariusz konsolidacyjny. Jak widzimy na powyższym wykresie, mieliśmy w piątek do czynienia z dwoma silnymi ruchami spadkowymi, którym to dodatkowo towarzyszyły zwiększone obroty. Kupujący musieli się zdecydowanie bardziej natrudzić aby zdobywać kolejne poziomy, jednakże cały ich mozolny wysiłek został bardzo szybko zniwelowany w ostatnich 30 minutach handlu. Spodziewałem się powrotu powyżej poziomu 2429,00 (dolne ograniczenie tygodniowej dystrybucji), jednakże rynek miał na ten temat odmienne zdanie. Mając na uwadze tak gwałtowną reakcję sprzedających w okolicach tego poziomu, jak również fakt, że mamy przed sobą dzień wolny od handlu, możemy zakładać, że poziom ten powinien być utrzymany przez sprzedających również dzisiaj.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 3 lipca

Market profile zdaje się potwierdzać to, o czym do tej pory napisałem. Widzimy jak na dłoni, że sesja nocna przyniosła nam dystrybucję w okolicach/poniżej poziomu 2429,00, który to dodatkowo został przełamany zaledwie o kilka ticków. Co więcej, pozostawiliśmy za sobą nietestowany IB, na którym opiera się aktualna struktura LOD. Podobnie z resztą jak w przypadku piątkowego POC i VPOC (odpowiednio 2419,25 i 2420,25). Biorąc to wszystko pod uwagę, zasadną wydaje się gra pod zejście w okolice tych poziomów, po którym nastąpi odbicie i próba zadomowienia się w okolicach wspomnianego wcześniej 2429,00.

Podsumowując, wygląda na to, że na wyrwanie się z objęć konsolidacji przyjdzie nam trochę poczekać. Dolne ograniczenie trendu bocznego zdołało się utrzymać, dlatego też możemy spodziewać się teraz testu ograniczenia górnego. Dotychczasowy przebieg sesji nocnej zdaje się to również potwierdzać. Warto jednak uważać i nie zajmować długich pozycji na ślepo, ponieważ zainicjowany podczas overnight ruch wzrostowy, spowodował pozostawienie kilku kluczowym poziomów, które powinny być przetestowane przez rynek.

Plan na dzisiaj:

  • z uwagi na jutrzejszy dzień wolny od handlu, możemy mieć do czynienia z dniem o niskich obrotach i wąskim zasięgu;
  • obserwacja poziomu 2429,00, który zmotywował w piątek krótką stronę rynku do zdecydowanej reakcji;
  • warto mieć na uwadze nietestowane poziomy dzisiejszego IB oraz piątkowe: POC (2419,25) i VPOC (2420,25);
  • z uwagi na fakt, że znajdujemy się obecnie w okolicach dolnego ograniczenia konsolidacji, ogólne nastawienie powinno być pro-wzrostowe.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2415,00 / 2429,75
Close – 241,50
Istotny poziom: 2429,00
S1 (wsparcie) – 2415,50
R1 (opór) – 2451,50

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

1 thought on “3 lipca

Leave a Reply