Przed sesją

27 czerwca

Wczorajsza sesja przebiegała w dużej mierze zgodnie z planem naszkicowanym przed rozpoczęciem sesji. Co prawda mieliśmy do czynienia z wybiciem ponad poziom 2443,00, jednak rynek bardzo szybko przeszedł do scenariusza korekcyjnego, sprowadzając cenę w dół o przeszło 10 punktów. Dziś po raz kolejny dotarliśmy w rejony dolnego ograniczenia zeszłotygodniowej dystrybucji, w okolicach którego rozegrają się dalsze losy nadchodzącej sesji. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 27 czerwca

Wczorajsza próba przedarcia się przez górne ograniczenie konsolidacji, okazała się być jedyne fałszywym wybiciem, które dodatkowo było dość czytelne. Rynek wydaje się kroczyć w miejscu, bez większych chęci zarówno do ustanawiania nowych historycznych szczytów, jak również do powrotu w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji. Jak na dłoni widzimy na powyższym wykresie, że wszelkie próby zdecydowanego ruchu w którąkolwiek ze stron są bardzo szybko pacyfikowane. Rezultatem czego są zamknięcia w granicach kilku punktów od otwarcia. Dziś po raz kolejny mieliśmy do czynienia z odbiciem od poziomu dolnego ograniczenia zeszłotygodniowej dystrybucji (2429,00). Jeżeli uda nam się poziom ten przełamać, możemy spodziewać się dalszego ruchu w kierunku 2415,50.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 26 czerwca

Wczorajsza sesja była ciekawa z perspektywy wydarzeń w okolicach poziomu 2446. Pierwszą rzeczą jaka od razu rzucała nam się w oczy, to ponad dwa tysiące kontraktów, jakie widniały na asku dokładnie na poziomie 2447,00. Oczywiście fakt ten próbował być wykorzystany przez ulicę, która zaczęła aktywnie sprzedawać kilka ticków poniżej tego właśnie poziomu. Oczywiście cała podaż została akumulowana na bid (prawdopodobnie przez tą samą osobę, która zdecydowała się na obronę 2447,00), pozwalając sprzedającym na ugranie zaledwie kilku ticków.

Kilka większych zleceń buy market, w połączeniu z wycofaniem tysiąca kontraktów z poziomu 2447 spowodowało szybki ruch w górę, wycięcie stopp lossów i dynamiczny powrót poniżej poziomu, na którym rozpoczęła się uliczna sprzedaż. W momencie gdy detal zrezygnował już ze swoich shortów, można było rozpocząć główny impuls korekcyjny, który sprowadził cenę w dół o ponad 10 punktów. Ogólny przebieg sesji nie wniósł jednak za dużo nowych czynników do ogólnego obrazu aktualnej sytuacji na rynku.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 27 czerwca

Patrząc z perspektywy market profile widzimy, że rynek zarówno wczoraj jak i dzisiaj, respektuje dolne ograniczenie zeszłotygodniowej dystrybucji, zlokalizowane na poziomie 2429,00. Odbicie w trakcie trwania sesji nocnej miało miejsce dokładnie na poziomie wczorajszego LOD. Może to świadczyć o dużym potencjale tego poziomu w charakterze wsparcia. Jednakże najciekawiej z perspektywy możliwych scenariuszy przed dzisiejszą sesją, wygląda aktualna struktura HOD.

Po pierwsze składa się ona aż z trzech TPO (pojedyncze litery market profile). Po drugie jest to poziom osiągnięty w pierwszych minutach handlu. Po trzecie, pomimo faktu, że cena testowała ten poziom aż trzykrotnie w trakcie trwania sesji nocnej, zawartych zostało tam zaledwie 46 transakcji. Wydaje mi się, że z dużą dozą prawdopodobieństwa, możemy stwierdzić, że poziom ten jest do poprawienia. Bowiem taka struktura HOD ma małe szanse na utrzymanie. Po stronie południowej, kluczowym będzie bez dwóch zdań wspomniany wcześniej poziom 2429,00 – ewentualne przebicie może zapoczątkować ruch w kierunku 2415,50.

Podsumowując, scenariusz przed dzisiejszą sesją wygląda bliźniaczo podobnie do tego, z jakim mieliśmy już do czynienia w minionym tygodniu. Z pewnością musimy bowiem brać pod uwagę grę w zasięgu pomiędzy 2439 a 2429. Drugi z wymienionych, wydaje się być kluczowy dla dalszych losów ewentualnych ruchów korekcyjnych, bowiem zejście poniżej tego poziomu skutkować może potencjalnym ruchem w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji, zlokalizowanego na poziomie 2415,50.

Plan na dzisiaj:

  • obserwacja poziomu 2429,00, który może okazać się kluczowym dla losów ewentualnej korekty z zasięgiem w okolicach 2415,50;
  • aktualny HOD ma dość nietypową strukturę, dlatego też możemy spodziewać się ewentualnych prób ustanowienia nowych maksimów dla dzisiejszej sesji;
  • dzisiejsza sesja może być dobrym dniem do przetestowania naszych umiejętności do gry w konsolidacji, z potencjalnym zasięgiem pomiędzy 2439 a 2429.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2430,00 / 2447,50
Close – 2435,75
Istotny poziom: 2429,00
S1 (wsparcie) – 2415,50
R1 (opór) – 2451,50

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply