Przed sesją

26 września

Wczorajsza sesja przyniosła nam lekkie ożywienie. Co prawda część z wczorajszego impulsu spowodowana była wypowiedzią ministra spraw zagranicznych Korei, jednak spadki wywołane jego słowami były dobrym pretekstem do powrotu na rynki zmienności. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowane do sesji: wykres z 26 września

Zgodnie z jednym z zakładanych scenariuszy, mieliśmy wczoraj do czynienia z korektą i testem wsparcia w okolicach 2486/2487. Jak widzimy na powyższym wykresie, obszar ten wywiązał się ze swoich obowiązków i pomimo kilku prób, udało się utrzymać cenę powyżej tych poziomów. Co więcej, końcowe minuty handlu przyniosły nam spore ożywienie i mini-rajd byków. Taki przebieg wczorajszej sesji sugeruje nam powrót do trendu wzrostowego. Jak już wielokrotnie wspominałem, korekty są czymś jak najbardziej naturalnym. Co więcej, takie ruchu jak ten wczorajszy pozwalają na przesypanie przez sito słabych longów, pozostawiając kontynuację wzrostów w rękach osób, zdolny do kreowania silnych impulsów. Jeżeli scenariusz ten będzie dalej kontynuowany, w najbliższych dniach spodziewać się możemy prób ustanowienia nowych historycznych szczytów.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 26 września

Analizując aktualną sytuację z perspektywy market profile, zwróciłbym uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, i co najważniejsze, udało nam się utrzymać powyżej poziomu 2492,00. Jak już wcześniej wspominałem, poziom ten może okazać się być kluczowym w perspektywie powrotu do trendu wzrostowego. Po drugie, utworzony w trakcie wczorajszego impulsu spadkowego obszar single printów został domknięty w ostatniej godzinie handlu (górne ograniczenie na poziomie 2494,50). Po trzecie, poziomy poniżej 2493,50 (LVN wczorajszej sesji, który został naprawiony również w ostatniej godzinie handlu) zostały dziś bardzo szybko zanegowane. W mojej opinii jest to szereg czynników sugerujących nam powrót do wzrostów. W takim wypadku w pierwszej kolejności skupiłbym uwagę na wczorajszym poziomie POC (2497,50), który w pewnym stopniu pokrywa się z dzisiejszym HOD (zbudowanym dodatkowo w oparciu o IB). Jeżeli uda nam się na powrócić ponad ten poziom przy sprzyjających takiemu ruchowi obrotach, będzie to silny sygnał wzrostowy.

Jeżeli chodzi o ewentualne poziomy wsparcia, to w pierwszej kolejności zwróciłbym szczególną uwagę na wspomniany już wcześniej obszar w okolicach 2493,50. Kilka ticków niżej znajduje się również bardzo silny poziom wsparcia, który niejednokrotnie przewijał się przez dotychczasowe przygotowania – chodzi oczywiście o 2492,00. Jak widzimy na powyższym wykresie jest to wczorajszy poziom VPOC. Zejście poniżej tego poziomu przy akompaniamencie odpowiedniego wolumenu, będzie z kolei jasnym sygnałem do kontynuacji korekty. Jaki byłby zasięg takiego ruchu? Wydaje mi się, że w takim wypadku musielibyśmy spodziewać się testów wsparcia na poziomie 2477,25.

Plan na dziś

  • do dzisiejszej sesji podchodzę z pro-wzrostowym nastawieniem;
  • poszukiwanie okazji do zajęcia pozycji już na otwarciu kasowego w oparciu o pozycjonowanie inwestorów w ostatniej godzinie handlu przed otwarciem kasowego;
  • obserwacja poziomu 2492,00. Udana obrona wsparcia w tym rejonie będzie jasnym sygnałem do wzrostów. W takim wypadku warto będzie podpiąć się pod ewentualną akumulację longów w tym obszarze;
  • shorty jedynie po zejściu poniżej 2492,00 (uwaga na fałszywe wybicia), lub w oparciu o krótkoterminowe opory, kreowane w trakcie trwania sesji (z wąskim stopem i niedużym targetem).

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2485,00 / 2504,50
Close – 2497,50
Istotne poziomy: 2492,00; 2500,00; 2506,00;
S1 (wsparcie) – 2477,25
R1 (opór) – 2507,25

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

1 thought on “26 września

Leave a Reply