Przed sesją

25 maja

Zgodnie z oczekiwaniem, wczorajszy dzień przyniósł nam nowy historyczny szczyt. Po raz kolejny jednak, nowe maksima ustanowione zostały podczas sesji overnight, dlatego też ciężko jest wyciągać z tego ruchu jednoznaczne wnioski. Wydawać by się mogło, że mamy do obecnie do czynienia z silnym trendem wzrostowym, jednak niskie obroty mu towarzyszące, sprawiają, że musimy zachować czujność. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 25 maja

Za nami pięć wzrostowych sesji z rzędu. Dodatkowo dotychczasowy przebieg sesji Globex, zapowiada kolejny dzień wzrostów na kontraktach. Z jednej strony może to świadczyć o sile rynku, z drugiej z każdą kolejną sesją, korekta obecnego ruchu staje się być coraz bardziej prawdopodobna, dlatego warto jest obserwować zaangażowanie inwestorów przy każdym silniejszym ruchu na południe.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 24 maja

Wczorajszy dzień zanudził z pewnością niejednego z nas. Niskie obroty i wąski zasięg towarzyszyły nam niemalże przez całą sesję. Co więcej do pierwszego testu poziomu 2400 (nie licząc otwarcia) doszło dopiero po opublikowaniu „minutek” z majowego posiedzenia FOMC. Po tej publikacji mieliśmy do czynienia z krótkotrwałymi spadkami, jednak dość szybko pałeczkę przejęli kupujący windując cenę w okolice ATH. Na więcej niestety nie starczyło im sił i sesja zamknęła się na poziomie 2401,50.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 18 lipca

Market profile potwierdza niejako to, co zdążyłem już napisać w poniedziałkowym wpisie. Widzimy coraz wyższe poziomy dystrybucji, co może świadczyć o względnej sile rynku i może być również zapowiedzią powolnego marszu w kierunku ATH.

Wspomniany wcześniej marsz wciąż jest kontynuowany. Aktualnie rynek buduje strefę dystrybucji sesji nocnej, która znajduje się powyżej poziomu YH, co po raz kolejny może świadczyć o względnej sile rynku. Mimo wszystko, musimy pamiętać o tym, że tak zdecydowany ruch z sesji nocnej, będzie musiał być przetestowany. Jeżeli przed rozpoczęciem rynku kasowego, nie dojdzie do testów wczorajszych maksimów, już na otwarciu możemy się spodziewać spadków mających na celu sprawdzenie tego poziomu. Obroty jak na sesję overnight wydają się być dość znaczące, dlatego też warto jest obserwować, czy trend ten zostanie również utrzymany w trakcie trwania sesji RTH.

Podsumowując, znajdujemy się obecnie w okolicach historycznych szczytów. W pierwszych minutach handlu kasowego możemy spodziewać się testów ruchu wzrostowego zapoczątkowanego wraz z otwarciem sesji Globex. Jeżeli uda się wówczas utrzymać poziom 2400, możemy być świadkami wybijania nowych szczytów. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem będzie takiemu ruchowi towarzyszyć odpowiedni wolumen, w przeciwnym wypadku przyjdzie nam się przygotować na kolejną sesję o podobnej charakterystyce jak ta ze środy ubiegłego tygodnia.

Plan na dzisiaj:

  • warto jest zachować czujność na otwarciu i szukać okazji do zajęcia krótkiej pozycji z nadziejami na testy wczorajszego maksimum, lub też nawet poziomu 2400;
  • kluczowym będzie obserwacja order flow i podążanie za wolumenem;
  • w przypadku zejścia poniżej poziomu 2400 przy dużych obrotach, możemy spodziewać się ruchu w kierunku 2375,00.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2394,75 / 2404,00
Close – 2401,50
Istotny poziom – 2394,25
S1 (wsparcie) – 2400,00
R1 (opór) – 2412,50

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply