Przed sesją

23 czerwca

Wczorajszy dzień, zgodnie z oczekiwaniami, rozgrywany był według książkowego przykładu opisującego scenariusz konsolidacyjny. Pomimo faktu, że sesja przebiegała w myśl wyznaczonego przed jej rozpoczęciem planu, ciężko było wczorajszego dnia dopisywać kolejne ticki do zyskownej strony rachunku maklerskiego. Mieliśmy bowiem do czynienia jedynie z dwoma ciekawszymi impulsami. Tak samo szybko jak się zaczynały, równie błyskawicznie przechodziły w wąska konsolidację. Z tego też powody, ogólny obraz rynku nie uległ wczoraj zmianie. Całość wczorajszego handlu zmieściła się w środowych ograniczeniach, co więcej dzisiejsza sesja overnight również nie przynosi nam dodatkowych wskazówek. Dlatego też uznałem, że nie ma sensu wymyślać koła na nowo i przygotowanie do sesji dzisiejszej może opierać się na tym, co zdążyłem już napisać we wpisie środowym i wczorajszym.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 23 czerwca

Dla potwierdzenia moich słów zamieszczam screen z market profile. Ewidentnie widzimy, że rynek aktualnie zamarł w oczekiwaniu na impuls do ruchu w którąkolwiek ze stron. Miejmy nadzieję, że ostatnia sesja tygodnia tchnie odrobinę życia w rynkowe wydarzenia. W przeciwnym razie, warto będzie rozważyć wcześniejsze niż zwykle wyłączenia komputerów i rozpoczęcie weekendu.

Plan na dzisiaj:

  • obserwacja poziomu 2427,25, który może okazać się kluczowym dla losów dzisiejszej sesji;
  • jeżeli próby sforsowania wspomnianego wyżej poziomu nie zakończą się powodzeniem, aktualnym scenariuszem będzie gra pod odbicia w okolicach wczorajszych ekstremów (2428 – 2439);
  • warto zwrócić szczególną uwagę na wspomniane wyżej ograniczenia – pomimo faktu, że najbardziej prawdopodobnym jest scenariusz konsolidacyjny, musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że ewentualne przebicie tych poziomów spowoduje uruchomienie fali stop lossów, która błyskawicznie może uszczuplić stan naszego rachunku maklerskiego. Mając jednak na uwadze fakt, że mamy do czynienia z sesją piątkową, prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest raczej niskie.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2428,00 / 2439,00
Close – 2431,75
Istotne poziomy: 2427,25; 2437,50 – 2440,75
S1 (wsparcie) – 2415,50
R1 (opór) – 2451,50

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply