Przed sesją

20 października

Wygląda na to, że wczorajszy dzień miał nam posłużyć za dobrą okazję do zbudowania długiej pozycji w oparciu o promocyjne ceny. Pomimo znaczących rozmiarów korekty, która miała miejsce w trakcie sesji nocnej, udało nam się zakończyć dzień na lekkim plusie. Hossa w pełni. Jak w takim wypadku powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowane do sesji: wykres z 20 października

Pierwszą rzeczą jaka rzuca nam się w oczy analizując powyższy wykres, do długi cień wczorajszej sesji. Standardowo oznaczać to może zanegowanie poziomów, do których sprowadziła nas poranna korekta. To z kolei skutkować powinno kontynuacją trendu wzrostowego. Jak widzimy, dotychczasowy przebieg dzisiejszej sesji zdaje się potwierdzać taki właśnie scenariusz. Zanim jednak zaczniemy z nadzieją spoglądać w kierunku 2600, dzisiejszy impuls musi znaleźć swoje potwierdzenie w trakcie RTH. Do tej pory bowiem, zbudowany jest on na stosunkowo niskich obrotach z jakimi mamy do czynienia w sesji nocnej. Jeżeli zatem za dzisiejszym impulsem pójdą również odpowiednio wysokie obroty, będziemy mogli powrócić do trwającego od początku miesiąca trendu wzrostowego.

Jeżeli natomiast ruch ten zostanie zanegowany, lub też przejdziemy po raz kolejny w fazę dystrybucji poniżej aktualnego HOD, będzie to sygnał oznaczający jedynie rozszerzenie dotychczasowego zasięgu konsolidacji. W takim wypadku w najbliższych dniach spodziewać możemy się kolejnych prób zejścia poniżej poziomu 2552,00.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 20 października

Analizując dzisiejsze wydarzenia z perspektywy market profile, widzimy kilka ciekawych rzeczy, na które warto będzie zwrócić uwagę. Pierwszą z nich jest obszar single printów zlokalizowany pomiędzy 2561,25, a 2565,50. Standardowo już, utrzymanie dolnego ograniczenie jest jednym z ważniejszych zadań jakie stoją dziś przed rynkowymi bykami. Zanegowanie tego obszaru będzie sygnałem do powrotu w objęcia wąskie konsolidacji z jaką zmagamy się już od przeszło dwóch tygodni.

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to fakt, że obszar dystrybucji dla sesji dzisiejszej znajduje się na poziomach zdecydowanie wyższych niż dotychczasowe szczyty. Wygląda więc na to, że inwestorom nie przeszkadzają tak wysokie ceny i chętnie zawierają w ich oparciu kolejne transakcje. W takim wypadku można pokusić się o stwierdzenie, że w dalszym ciągu nie znaleźliśmy obszaru równowagi i proces aukcyjny, o którym pisałem w środowym przygotowaniu, trwa w najlepsze.

Pamiętajmy również, że znajdujemy się obecnie na ziemi niczyjej. Ciężko jest w takim wypadku jednoznacznie wskazać poziomy, czy obszary, na których spodziewać możemy się reakcji. Po raz kolejny zatem kluczowa będzie uważna obserwacja tego, co będzie starał nam się przekazać arkusz zleceń do spółki z taśmą.

Plan na dziś

Wydaje mi się, że dziś również powinny dobrze sprawdzić się założenia, z jakimi podchodziliśmy do sesji wczorajszej:

  • do dzisiejszej sesji podchodzę bez z góry określonego nastawienia;
  • z uwagi na fakt, że ciężko jest aktualnie przewidzieć przebieg sesji za oceanem, warto będzie zachować dzisiaj elastyczność w podejmowaniu decyzji;
  • jeżeli utrzymana zostanie podwyższona zmienność, najlepszą możliwą strategią na dzisiejszą sesję będzie podpinanie się pod kreowane w jej oparciu impulsy.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2542,50/ 2561,50
Close – 2561,00
Istotne obszar: 2561,25 – 2562,25
S1 (wsparcie) – 2534,50
R1 (opór) – 2571,75

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply