Przed sesją

19 maja

Wczoraj ponownie mieliśmy do czynienia z ponadprzeciętnymi, jak na obecne standardy, obrotami. Tym razem jednak rynek nie był w stanie obrać jednoznacznego kierunku. Dzięki temu był to idealny dzień dla krótkoterminowych spekulantów. Z pewnością był to jeden z tych dni, w którym można było zarówno wiele zarobić, jak i wyzerować saldo na rachunku maklerskim. Jak zatem powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji kończącej obecny tydzień?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 19 maja

Patrząc na powyższy wykres, już na pierwszy rzut oka widzimy, że mieliśmy wczoraj do czynienia ze sporą niepewnością co do kierunku, w jakim zmierzał będzie rynek. Ciekawym może być fakt, że wzrosty zostały zatrzymane w punkt na poziomie 2375,00, o którym to pisałem we wcześniejszych przygotowaniach do sesji. Wygląda więc na to, że po gwałtownym spadku z sesji środowej, rynek będzie starał się złapać oddech i powrócić do trendu wzrostowego, z nadziejami na kolejne testy górnego ograniczenia konsolidacji. W pierwszej kolejności, należy się jednak spodziewać ciężkiej przeprawy w okolicach wspomnianego poziomu 2375,00.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 18 maja

Powyższy wykres potwierdza w dużej mierze, to o czym zdążyłem napisać we wstępie. Spora zmienność, duże obroty i brak jednoznacznego kierunku. Idealny dzień do spekulacji. Ciężko jest na tej podstawie wyciągać sensowne wnioski przed dzisiejszą sesją.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 19 maja

Sesja nocna również nie przyniosła nam do tej pory za dużo odpowiedzi i wskazówek przed ostatnią dniem tygodnia. Widzimy, że znajdujemy się obecnie w zakresie wieczornej dystrybucji wczorajszego dnia. Tak długo jak będziemy pozostawali w jej granicach, ciężko będzie oczekiwać bardziej zdecydowanych ruchów. Bardzo możliwe, że po dwóch nad wyraz atrakcyjnych sesjach, przyjdzie dziś pora na chwile oddechu. Wciąż jednak warto jest zwrócić uwagę na poziom 2375,00 (YH) oraz środowe LOD (2354,75). Po przebiciu tych poziomów, możemy spodziewać się większej dynamiki.

Podsumowując, osobiście nie mam za wysokich oczekiwań przed dzisiejszą sesji i biorąc pod uwagę poprzednie dwa dni, prawdopodobnie będę dzisiaj poza rynkiem. Aktualnie obroty mieszczą się w granicach miesięcznej średniej, co niejako potwierdza to, że możemy mieć dzisiaj do czynienia z wolnym rynkiem o małym zasięgu ruchów. Za oknem letnia pogoda, jeżeli więc pierwsze minuty handlu kasowego nie przyniosą zmiany w tej materii, weekend będzie można rozpocząć wcześniej niż zwykle.

Plan na dzisiaj:

  • warto zwrócić uwagę na poziom 2375,00, który wczoraj zadziałał jak silny opór;
  • w przypadku przebicia wyżej wspomnianej ceny, warto będzie rozglądnąć się za dobrym poziomem do zajęcia długiej pozycji. W tym przypadku jednak warto jest mieć wolumen po swojej stronie, jak również trzeba zachować czujność i uważać na fałszywe wybicia;
  • po raz kolejny kluczowe będzie otwarcie rynku kasowego – jeżeli nie zobaczymy bardziej zdecydowanych ruchów, wspieranych dodatkowo wysokimi obrotami, będzie to dobry sygnał do zamknięcia platformy i otworzenia puszki z colą 😉

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2344,50 / 2375,00
Close – 2363,50
Istotny poziom – 2354,75
S1 (wsparcie) – 2331,00
R1 (opór) – 2375,00

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply