Przed sesją

19 grudnia

Dzisiejsze przygotowanie do sesji będzie prawdopodobnie ostatnim w tym roku. Obroty systematycznie spadają, zasięg wczorajszych ruchów mocno ograniczał możliwości kontroli ryzyka dla każdej transakcji. Wygląda więc na to, że przyszła pora na to aby założyć stary, świąteczny sweter, wskoczyć w kapcie i rozsiąść się wygodnie w kanapie zajadając się piernikami i popijając gløgga.

Analiza techniczna

Przygotowane do sesji: wykres z 19 grudnia

Kontynuujemy nasz marsz w górę. Wydaje mi się, że jedynym pytaniem, na jakie nie poznaliśmy jeszcze odpowiedzi jest to, dotyczące bariery 2700 punktów. Czy uda nam się ją pokonać jeszcze w tym roku, czy może cena odbije się od niej i w końcu otrzymamy długo wyczekiwaną korektę? W tym momencie z pewnością nie pokuszę się o prognozy na tej płaszczyźnie. Zobaczymy co przyniesie nam rynek. Wczoraj mogliśmy co prawda zaobserwować oznaki akumulacji pozycji na bid, jednak obroty były na tyle niskie, że nie wyciągałbym z tego zbyt daleko idących wniosków. Receptą na dzisiejszą sesję będzie zatem ladder i taśma, nic ponad to.

Analiza market profile

Przygotowane do sesji: market profile z 19 grudnia

Market profile nie okazuje się być dużo łaskawszym niż wcześniejszy wykres świecowy. Liczba informacji jaką dostarcza nam przed dzisiejszą sesją z pewnością nie powala. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to wczorajszy obszar dystrybucji. Zmieścił się on w zasięgu zaledwie 3 punktów, co nie jest raczej dobrym prognostykiem przed dzisiejszą sesją. Co prawda może to być oznaką budowania bazy pod kolejny impuls, jednak zwróciłbym w tym wypadku uwagę na liczbę kontraktów jaka została przehandlowana w tym rejonie. Można śmiało stwierdzić, że nie było ich aż tyle, żeby ewentualne wybicie z wczorajszego VA przyniosło wzmożoną reakcję jednej ze stron rynkowej drabinki.

Sesja nocna również nie okazuje się być nadto pomocną. Niespełna dwupunktowy zasięg, który mieści się w obrębie wczorajszego VA. Dotychczasowy LOD z pewnością wymaga naprawy i gra pod taki scenariusz wydaje się mieć sens. Bardzo ważne jest natomiast to, aby dobrze wybrać moment wejścia w pozycję, tak aby nie dać się wywieźć na SL przy ewentualnym impulsie wzrostowym.

Zachęcam również do zapoznania się z wczorajszym przygotowaniem do sesji, w którym przedstawiłem kilka poziomów, na które warto będzie zwrócić uwagę. Zdecydowana większość z nich wciąż pozostaje w grze.

Plan na dziś

  • do dzisiejszej sesji podchodzę bez z góry określonego nastawienia;
  • w przypadku utrzymania się niskiej zmienności, kluczowa będzie obserwacja poziomów kreowanych intraday (VAL/VAH, ONL/ONH, YL/YH, Close, Open itp.);
  • pamiętajmy, aby podejmować decyzje w oparciu o obiektywne obserwacje!

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2682,50/ 2698,00
Close – 2695,75
Istotne poziomy: 2669,25/2670,25; 2677,50; 2694,00/2697,00;
S1 (wsparcie) – 2655,00
R1 (opór) – 2700,00

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply