Przed sesją

16 czerwca

Wczorajsza sesja miała bardzo ciekawy przebieg, który można podsumować stwierdzeniem: jest zmienność, jest zabawa. Generalnie ostatnie sesje są niejako zaprzeczeniem tego, co mogliśmy obserwować na przestrzeni ostatnich tygodni. Z pewnością swoje trzy grosze do takiego stanu rzeczy dorzuciły wydarzenia makro, jednak osobiście mam nadzieję, że taki stan rzeczy uda nam się utrzymać na dłużej. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 16 czerwca

Wczoraj po raz kolejny bardzo fajnie zadziałała strefa popytowa zlokalizowana poniżej poziomu 2425, o której pisałem we wtorkowym wpisie. Kolejny raz doszło również do odbicia w okolicach niedawnego poziomu ATH, który mieści się na 2415,50. Patrząc na wykres można odnieść wrażenie, że na dobre powróciliśmy do konsolidacji, z która mamy styczność od prawie dwóch tygodni.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 15 czerwca

Przebieg wczorajszej sesji nocnej wyglądał na zapowiedź głębszej korekty. Trend spadkowy rozwijał się niemalże przez całą jej długość, sprowadzając cenę w okolice 2416,00. Poziomy, o których pisałem we wczorajszym przygotowaniu do sesji zupełnie nie były respektowane przez rynek. Co niejako potwierdzało pro-spadkowy charakter sesji (brak reakcji ceny na VPOC odbierane jest z reguły jako niedźwiedzi sygnał). Koniec końców, mieliśmy jednak do czynienia z kolejną akumulacją longów w obszarze pomiędzy 2425 a 2416, która to pozwoliła nam na powrót w okolice środowego zamknięcia. W trakcie trwania sesji można było dostrzec sporo klarownych sygnałów do zajmowania pozycji. Jednym z nich był chociażby ten z okolic godziny 20, kiedy to mieliśmy do czynienia z akumulacją na bid w okolicach środowego LOD.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 16 czerwca

Patrząc na obecną sytuację z perspektywy market profile, znajdujemy potwierdzenie dla tego, co zdążyłem już napisać we wstępie, a mianowicie widać powrót zmienności na rynki. Widzimy również, że dystrybucja dla sesji nocnej odbywa się na poziomach powyżej wczorajszego VA, co może świadczyć o chęci do kontynuacji trendu wzrostowego. Po raz kolejny mamy jednak do czynienia z nietestowanym IB zlokalizowanym na minimach dzisiejszej sesji. Jak dobrze wiemy, taka sytuacja bardzo ładnie przyciągała cenę w swoim kierunku, dlatego też warto jest mieć to na uwadze również dzisiaj. Idealnym scenariuszem byłoby podejście ceny w okolice poziomu 2439, który to jest górnym ograniczeniem VA kończącego się tygodnia, oraz szukanie w tym obszarze dogodnego momentu do zajęcia pozycji krótkiej z zasięgiem w okolicach LOD. Oczywiście możliwy jest również scenariusz, w którym testowany będzie historyczny szczyt, jednak nie powinniśmy brać go pod uwagę przed wybiciem się ponad wspomniany poziom VA.

Podsumowując, zmienność i obroty wydają się rozpieszczać nas na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Aktualnie znajdujemy się w okolicach górnego ograniczenia VA mijającego tygodnia, dlatego też warto będzie wykorzystać ten poziom do zajmowania pozycji. Idealnym scenariuszem wydają się być shorty z poziomu 2439,00, których potencjalnym zasięgiem są okolice 2430,00. Wciąż jednak musimy brać pod uwagę scenariusz, w którym testowany będzie poziom ATH, dlatego też tak kluczowa będzie dziś uważna obserwacja arkuszu oraz reakcji ceny w przypadku podejścia pod wspomniany poziom 2439,00.

Plan na dzisiaj:

  • obserwacja poziomu 2439,00, który wydaje się być idealnym poziomem dla shortów o sporym zasięgu;
  • ewentualna gra pod nowy szczyt hossy dopiero po przebiciu wyżej wspomnianego poziomu;
  • pamiętajmy również o nietestowanym IB, który do tej pory bardzo dobrze sprawdzał się w roli silnego magnesu.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2426,25 / 2435,50
Close – 2432,25
Istotny poziom: 2439,00
S1 (wsparcie) – 2415,50
R1 (opór) – 2443,50

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply