Przed sesją

12 maja

Wczorajszego dnia w końcu otrzymaliśmy szansę handlu na dużo szybszym i dynamiczniejszym rynku. Nocna sesja uśpiła z pewnością czujność wielu inwestorów, którzy złapani po złej stronie rynku, bardzo szybko zamykali swoje pozycje potęgując tym samym ruch w dół. Czego zatem możemy się spodziewać po ostatnim dniu w tym tygodniu i jak powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 12 maja

Po jednodniowym przystanku mieliśmy do czynienia z kontynuacją ruchu w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji. Co ciekawe, ruch ten znalazł również poparcie w wolumenie, którego licznik zatrzymał się wczoraj na poziomie 1,2 miliona kontraktów.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 11 maja

Przygotowanie do sesji: wolumen z dnia 11 majaJak możemy zauważyć na powyższym screenie, wraz z otwarciem się wczoraj rynku kasowego, mieliśmy do czynienia z dynamicznym ruchem w dół, który bez większych problemów sprowadził rynek w dół o ponad 10 punktów w niespełna pół godziny. Co więcej ruch ten wspierany był ponadprzeciętnym obrotem, który w okolicach godziny 16:30 przewyższał średnią trzydziestodniową o około 50 procent (wykres obok). Jednym z czynników, który mógł wpłynąć na taki obrót spraw, mogło być przebicie poziomu 2387,25, o którym pisałem we wczorajszym poście. Znaleźliśmy się wówczas poniżej górnego ograniczenia zeszłotygodniowego VA, czego skutkiem mógł być późniejszy ruch w kierunku dolnego ograniczenia tejże dystrybucji (okolice poziomu 2381,00). Koniec końców, dalsza część dnia przyniosła mozolne odrabianie strat z początku sesji, zakończone ostatecznie sukcesem.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 12 maja

Dzisiejsza sesja Globex przynosi nam kontynuację wczorajszego ruchu w dół. Ponownie znaleźliśmy się poniżej poziomu 2387,25 i wygląda na to, że rynek będzie dzisiaj poszukiwał równowagi pod tym właśnie poziomem. Z duża dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że w trakcie trwania dzisiejszej sesji pojawią się próby wybicia powyżej tego poziomu, od powodzenia których zależeć będzie to, czy sesja przybierze zeszłodniowy charakter, czy może ostatni dzień tygodnia przyniesie nam kolejną sesję o małym zasięgu, które wydają się być znakiem firmowym mijającego tygodnia. Racjonalnym zasięgiem ewentualnego wybicia może być poziom 2397,25, który jest z kolei górnym ograniczeniem VA obecnego tygodnia.

Podsumowując, znajdujemy się obecnie w granicach zeszłotygodniowego VA, co może skutkować wolnymi ruchami w ramach jego zasięgu. Szansą na nieco ciekawszy przebieg dzisiejszej sesji będzie przebicie poziomu 2387,25, które może zainicjować dynamiczniejszy ruch w górę. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę wydarzenia dnia wczorajszego (przed wszystkim wysokie obroty towarzyszące spadkom) spodziewałbym się balansowania poniżej wspomnianego wyżej poziomu.

Plan na dzisiaj:

  • obserwacja poziomu 2387,25 – może to być dogodny punkt do zajmowania pozycji;
  • warto jest zwrócić uwagę na zasięg ruchów, jakie będą budowały się poniżej poziomu 2387,25;
  • uznając za zasadne pozostanie w objęciach zeszłotygodniowego VA, dziś może być dobry dzień to przećwiczenia technik gry w wąskiej konsolidacji;
  • poziomy 2379,00 oraz 2397,25 mogą być dogodnymi poziomami do zajmowania odpowiednio długich i krótkich pozycji;
  • jeżeli pierwsze godziny handlu nie przyniosą nam jednoznacznych wskazówek odnośnie kierunku w jakim zmierzał będzie rynek, warto jest rozważyć wcześniejsze rozpoczęcie weekendu.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2379,00 / 2396,00
Close – 2391,00
Ograniczenie VA – 2389,00 / 2397,25
Kluczowy poziom – 2387,25
S1 (wsparcie) – 2375,00
R1 (opór) – 2400,00

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply