Przed sesją

10 maja

Przez znaczną część wczorajszego dnia ciężko było szukać odpowiedzi na temat kierunku, w którym zmierzał będzie rynek. Dopiero końcówka sesji przyniosła lekkie ożywienie i dynamiczniejszy ruch w dół. Pytanie czy ostatnie godziny wczorajszego handlu dały nam wskazówkę na temat nastawienia inwestorów na najbliższe dni oraz jak wpłynie to na odpowiednie przygotowanie do sesji?

Analiza techniczna

Przygotowanie do sesji: wykres z 10 maja

Patrząc na wykres można śmiało stwierdzić, że pojawiły się pierwsze oznaki świadczące o zamiarach powrotu do dolnego ograniczenia panującej konsolidacji. Pierwszym przystankiem takiego ruchu mogą być okolice poziomu 2375. Jak magnes może również działać dolne ograniczenie luki wzrostowej z 24 kwietnia.

Przebieg minionej sesji

Przygotowanie do sesji: przebieg dnia z 9 maja

Jak widzimy na powyższym wykresie, wczorajszy dzień przyniósł nam dość powolne osuwanie się ceny kontraktu w dół. Ruch ten nabrał odrobinę rozpędu około godziny 21, jednak dość szybko powróciliśmy ponad dolne ograniczenie sesji nocnej (Globex). Wygląda jednak na to, że ruch ten będzie dzisiaj kontynuowany, dlatego warto jest szukać w arkuszu wskazówek do zajęcie krótkiej pozycji.

Analiza market profile

Przygotowanie do sesji: market profile z 10 maja

Patrząc na powyższy profil rynku (Market Profile), widzimy, że zbliżamy się do górnego ograniczenia VA z zeszłego tygodnia, które znajduje się na poziomie 2387,25. Jak do tej pory nie udało się nam również przebić powyżej dolnego ograniczenia wczorajszego VA, które to z kolei znajduje się w okolicach poziomu 2393. Warto jest zatem zwrócić szczególną uwagę na te dwa poziomy.

Podsumowując, warto jest zwrócić szczególną uwagę na wszystkie ruchu w kierunku dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji. Wygląda na to, że poziom 2400 zadziałał wczoraj jak silny opór i ciężko będzie się spodziewać przebicia tego poziomy w najbliższych dniach. Szukając dzisiaj odpowiedniego miejsca na zajęcie krótkich pozycji warto jest zwrócić uwagę na poziom 2393, bowiem może on dzisiaj stanowić krótkoterminowy opór dla ruchów korekcyjnych.

Plan na dzisiaj:

  • poszukiwanie dogodnych poziomów do zajmowania krótkich pozycji;
  • warto jest obserwować górne ograniczenie zeszłotygodniowego VA (2387,25);
  • zwrócić szczególną uwagę na wygasanie impetu ruchów korekcyjnych (akumulacja, kupujący ustępujący miejsca sprzedającym) – mogą to być idealne momenty do zajęcia krótkiej pozycji.

Kilka poziomów, na które warto zwrócić uwagę:
YL/YH – 2388,75 / 2400,00
Close – 2393,25
Ograniczenia VA – 2387,25 / 2393,00
S1 (wsparcie) – 2375,00
R1 (opór) – 2400,00

Wszystkie dotychczasowe posty z tego cyklu znaleźć można na odrębnej stronie – Przed sesją.

Leave a Reply